Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

blerja e votes

Denoncimi Fiks Fare/ Skema e blerjes së votës nga LSI, 1 kartë ID 100 mijë lekë, për të voton blerësi (VIDEO)

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së mërkurës skemën e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e 25 prillit. Fenomeni i shitblerjes së votës nuk mungoi...

Sali Berisha publikon videon SHOKUESE: Qytetarët kapin në flagrancë dy persona që po blinin vota

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video shokuese në rrjetet sociale. Aty shikohet se si disa qytetarë kanë kapur në një makinë 2 persona që...

‘Nga protestat, te blerja e votës dhe droga’, RAI 2 rikthehet sërish me një REPORTAZH ‘bombë’ për Shqipërinë

Protestat e opozitës bënë që e gjithë bota të kthejë kokën nga Shqipëria. Një vëmendje të madhe i ka kushtuar edhe media italaine TG2,...

Blerja e votës: Janë përgjuar 20 telefona, mes tyre ZYRTARË të lartë të PS

Investigimi i VOA-s dhe BIRN për blerjen e votave në Shqipëri në procesin e kaluar zgjedhor, nuk kanë faktuar fenomenin vetëm në Durrës por...

Blerja e votës, denonconi çdo krim elektoral në këtë numër zyrtar

Policia e Shtetit i bën thirrje të gjithë qytetarëve të mos ngurrojnë por të denoncojnë çdo krim elektoral në numtin jeshil të telefonit, i...

Kukan dhe Flekenshtajn: Trafikimi i votës për reformën, i papranueshem nga Europa

Dy raporterët për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Flekenshtajn dhe Eduard Kukan kanë nxitur politikën shqiptare të gjejnë rrugët për të arritur në një...

Lajmet e fundit