Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

Black Lives Matter

Vrau dy protestues të “Black Lives Matter”, shpallet i pafajshëm Kyle Rittenhouse

Gjykata ka shpallur të pafajshëm Kyle Rittenhouse, i cili 1 vit më parë vrau 36 vjeçarin Joseph Rosenbaum dhe 26 vjeçarin Anthony Huber, si...

Nënë e 3 fëmijëve, aktivistja e “Black Lives Matter” qëllohet me plumb në kokë, 27-vjeçarja në gjendje kritike për jetën

Një aktiviste britanike e lëvizjes “Black Lives Matter” ndodhet në gjendje kritike në një spital në jug të Londrës, pasi u qëllua me plumb...

“Ndalohen bluzat Black Lives Matter”, Komiteti Olimpik merr vendimin: Jo mesazhe politike në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka marrë një vendim të ri sa i përket Lojërave Olimpike që do të mbahen këtë vetë në Tokio. Anëtarët e komitetit...

Lajmet e fundit