Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
51 %
5.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
16 °
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

BKT

Biznesi ‘offshore’ i BKT-së ngre këmbana alarmi, i jep dhjetëra MILIONA EURO kompanive në Zvicër

Banka Kombëtare Tregtare dha dhjetëra milionë euro kredi për dy kompani në formë trusti të regjistruara në Zvicër, duke ngritur shqetësime për mospërmbushjen e...

Ky është personi i pestë i akuzuar për grabitjet e bankave, shpallet në kërkim

Është identifikuar personi i pestë i akuzuar për grabitjet e parave të bankave në rrugën e Rinasit. Personi i dyshuar është...

Kontroll nga ajri dhe me dhjetëra policë u angazhuan në operacionin “Patriot”, kush janë 4 të arrestuarit për grabitjet e bankave (FOTO-VIDEO)

Me dhjetëra forca policore janë angazhuar sot në operacionin “Patriot” që solli arrestimin e katër personave si të dyshuar për grabitjet e parave të...

Ky është njëri prej autorëve të grabitjes së parave të bankave, ish-ushtarak

Ditjon Memlika, 31 vjeç, është njëri prej katër të arrestuarve sot nga policia si autor i dyshuar i dy grabitjeve të parave të bankave...

Publikohet foto e një prej autorëve të grabitjes së BKT, ish-ushtaraku u arrestua në 2012 në Venecia

Ky që shihni në foto është Neim Avdulaj, 28 vjeç, i arrestuar sot nga Policia e Shtetit si autor i dyshuar të dy grabitjeve...

Këta janë katër të arrestuarit për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve, dy të tjerë në kërkim (EMRAT)

Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj gjatë një konference për shtyp ka dhënë detaje nga operacioni i organizuar sot për arrestimin e personave...

Grabitja në Rinas, dy nga katër të arrestuarit ish-pjesëtar të ushtrisë, tjetër aksion në Farkë (EMRAT)

Kanë mbërritur në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës dy nga të arrestuarit si të dyshuar për grabitjen e parave të Bankës Kombëtare...

Qato: Policia e dinte për transportin e parave të BKT, ja pse efektivët u nisën me këmbë dhe jo me makinë drejt vendngjarjes

Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Publike, Altin Qato ka deklaruar se Policia e Shtetit kishte dijeni për lëvizjen e parave të Bankës Kombëtare Tregtare...

Tahiri thërret në takim drejtuesit e bankave dhe guvernatorin e BSH

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko do të takohen sot rreth orës 16:30 me drejtuesit e bankave...

Grabitja e parave, Qato: Ja shkeljet e kompanisë “Jaguar”, punonjësit kishin armë por nuk vepruan sipas ligjit

Drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Publike në Policinë e Shtetit, Altin Qato, ka dalë një një deklaratë për media lidhur me grabitjen e mbi...

Lajmet e fundit