Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

bkh

Drejtuesja e BKH në Romë, takim me agjencitë e njohura ligjzbatuese të Italisë

Drejtoresha e Byrosë Kombëtare të Hetimit  Aida Hajnaj, ka zhvilluar në Romë një vizitë tri-ditore trajnimi me agjencitë më të njohura ligjzbatuese të Italisë. Qëllimi...

Agjentët e BKH-së ‘zbarkojnë’ në Portin e Durrësit, dyshohet për ngarkesa të tjera me KOKAINË

Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë mbërritur ditën e sotme në Portin e Durrësit, pas dyshimeve për të tjera sasi kokaine që mund...

Kraja dhe Hajnaj në SHBA / Ambasada amerikane: Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH-së po trajnohen nga ekspertë dhe agjentë të FBI

Një prokuror i SPAK dhe disa hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, janë pjesë e grupit të parë që po trajnohen në Akademinë e...

Drejtori i SPAK dhe BKH vizitë zyrtare në SHBA, takime me FBI, DEA-n dhe zyrtarë të Departamentit të Shtetit

Kreu i SPAK, Arben Kraja, prokurori i posaçëm, Vladimir Mara dhe Drejtori i BKH, Aida Veizaj ndodhen për një vizitë zyrtare në Shtetet e...

SPAK ballafaqon Dumanin me Erion Alibejn, e akuzoi si porositës për vrasjet e bujshme

Prej orës tetë të mëngjesit të sotëm, Nuredin Dumani është duke u marrë në pyetje nga hetuesit te SPAK dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit,...

Manja: SPAK dhe BKH ka goditur korrupsionin në nivele të larta, të gatshëm t’i buxhetojmë për shtimin e prokurorëve

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja thotë se faza e parë për ngritjen e institucioneve të reja të drejtësisë është përmbyllur me sukses. Duke folur në...

Pronar i disa BIZNESEVE, kush është Kamer Mehja, “I FORTI” i Elbasanit në listën e arrestimeve të SPAK

Një mega-operacion i SPAK në bashkëpunim me Byronë Kombëtare të Hetimit, Policinë e Shtetit dhe Policinë e Elbasanit ka çuar në pranga disa nga...

Operacioni i parë i BKH-së, SEKUESTROHEN dosjet e Prokurorisë së Gjirokastrës

Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër...

Arrestime të BUJSHME? Kim takon kreun e SPAK: Godisni korrupsionin nga çdo PARTI, pavarësisht sa i fuqishëm apo i pasur është! (DEKLARATA e PLOTË)

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim thotë se pret nga SPAK që të godasë krimin e organizuar dhe korrupsionin, “sado i...

Ambasadorja Kim takohet me Steve Butler, ja kush është ish Agjenti Special Mbikëqyrës në FBI që do jetë këshilltari i ri i BKH-së

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka mirëpritur në Shqipëri ish Agjentin Special Mbikëqyrës të FBI-së dhe këshilltarin e ri të Byrosë Kombëtare...


Lajmet e fundit