Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

biznesmenet

Parlamenti në kohën e pandemisë, del raporti: U miratuan 115 ligje, dy herë më shumë se vitet e shkuara! Biznesmenët deputetë, nuk mbajtën asnjë...

ISP publikon raportin e monitorimit të Parlamentit në kohën e pandemisë. Nga ky raport dalin të dhëna shumë interesante lidhur me...

Rama mbledh milionerët shqiptarë: Të krijojmë fondin për të ndihmuar të varfërit

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me sipërmarrësit e mëdhenj të Shqipërisë, të cilëve u ka kërkuar të bëhen pjesë e një mekanizimi...

EKSKLUZIVE/18 miliardë lekë dëm shtetit, ja kush janë 20 BIZNESMENËT e Tiranës që mashtruan, fshehën e falsifikuan (EMRAT- LISTA E PLOTË)

Newsbomb.al zbardh emrat e biznesmenëve të cilët përmes bizneseve të tyre kanë mashtruar me TVSH-në, kanë fshehur të ardhurat dhe kanë falsifikuar vulat, stampat...

Koli cigaresh, 15 mijë euro e makina… Arrestohen 4 BIZNESMENËT e kontrabandës (EMRAT)

Finalizohet me sukses operacioni “VIJIMËSIA” në Shkodër, arrestohen 4 persona që bënin biznes me mallra kontrabandë,, si dhe sekuestrohen koli me cigare, rreth 15...

Cilat janë subjektet dhe pronarët e arrestuar sot nga Hetimi Tatimor për mashtrim me TVSH-në (LISTA-DETAJE)

Plot 61 subjekte dyshohet se janë përfshirë në një skemë gjigante mashtrimi me TVSH-në duke përfituar rreth 9 milion dollarë nga rimbursimi i shitjeve...

Favorizuan biznesmenët, arreston 4 punonjës të Policisë kufitare (EMRAT)

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka çuar në pranga 4 punonjës të Policisë Kufitare, pasi akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre. ...

Mero Baze nxjerr EMRAT e biznesmenëve: Këta janë oligarkët e Shqipërisë, kanë gjithçka

Gazetari Mero Baze duke folur për politikën e biznesin, lojën mes tregut të lirë dhe krijimit të oligarkisë nuk ka ngurruar të thotë në...

Dominojnë biznesmenët dhe ish-ministrat e tranzicionit në parlamentin e ri (LISTA)

Në funksion të raporteve mbi përbërjen dhe prtishmëritë e parlamentit të ri (2017-2021) Instituti i Studimeve Politike përmes projektit monitorues 2017-2020 www.deputetim.al mbështetur nga qeveria e...

Samir Mane nuk e di sa është pasuria e tij totale dhe sa biznese ka

Pak e çuditshme, por njeriu më i pasur i Shqipërisë nuk e di numrin e saktë të bizneseve që ai zotëron. ...

Samir Mane tregon publikisht për herë të parë shifrën e frikshme që fiton në një vit

Biznesmeni më i madh në Shqipëri, Samir Mane ka bërë publike për herë të parë fitimet që grupi “BALFIN” ka në një vit. ...

Lajmet e fundit