Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bizneset

Ankesat e bizneseve për faljen e gjobave, Rama përgjigjet shkurt: Deti nuk është bërë kos

Kryeministri Edi Rama foli për bizneset dhe a do të mbështeten ato në kohët e vështira që po përballen për shkak të pandemisë. ...

Pas ankesës së bizneseve TËRHIQET Ministria e Financave, BLLOKIMI i llogarive të pronarëve që nuk kanë paguar detyrimet VETËM me vendim gjyqësor

Ministria e Financës dhe e Ekonomisë ka shfuqizuar vendimin për bllokimin e llogarive dhe aktiviteteve të tjera të biznesit që nuk paguan detyrimet ndaj...

Kush janë bizneset që u reklamuan te video e Bashës, sa kanë përfituar nga ndihma ekonomike (DENONCIMI i RAMËS – VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha herë pas here takon biznesmenë për t'u njohur me hallet dhe problemet e tyre, sidomos pas krizës që...

Edhe 24 orë kohë/ Tatimet thirrje individëve dhe bizneseve: Drejt përfundimit afati i ankesave për paketën e parë të ndihmës financiare

Edhe 24 orë kohë kanë mbetur nga përfundimi i afatit të paraqitjes së ankesave të individëve/subjekteve për Paketën I-re të përfitimit të ndihmës financiare....

‘DRITË JESHILE’ për BIZNESET, Rama: Gati LEJA për transportin e stafit, ata që lëvizin me fasha orare dhe ata që punojnë 24 h në...

Dritë jeshile për bizneset të cilat lejohen të punojnë në këto ditë pandemie. Tanimë në portalin e-albania do të jetë një...

‘Një Bluzë e Bardhë në çdo biznes me rrezik të madh’, Rama flet për krijimin e Task-forcës Ndërinstitucionale (Tregon pse u falën gjobat)

Kryeminsitri Edi Rama ka folur për krijimin e Task-Forcës së re Ndërinstitucionale, e cila do të kontrollojë aktivitetet e bizneseve. Në...

PUBLIKOHET LISTA E GJATË/ Ja bizneset që lejohet të qendrojnë HAPUR nga e hëna dhe RREGULLAT që duhet të zbatojnë

Ashtu sikurse njoftoi ditën e djeshme kryeministri Rama, sot janë publikuar në faqen e e-Albania të gjitha veprimtaritë ekonomike që lejohet të vazhdojnë punën...

Biznesi, lypsari që kërkon të shpëtojë ekonominë

Prej disa ditësh, shoqatat e biznesit apo sipërmarrës të veçantë, i janë drejtuar qeverisë me disa paketa financiare, për të kërkuar mbështetje, që sipërmarrja...

Meta ‘i çon mesazh’ Ramës përmes ish-zv.ministres socialiste: Ulni shpatat ndaj biznesit, ka vetëm një rrugëdalje

Presidenti Ilir Meta duket se ka vendosur t’i japë një mesazh kryeministrit Rama përmes ish- zv.ministres së tij. Meta ka shpërndarë...

Rama për paketën e zgjeruar: Ja për kë do japim bonus lufte (BIZNESET QË PËRFSHIHEN)

Vazhdojnë përditë verifikimet e aplikimeve dhe lëvrimi i pagave të luftës, shkruan kryeministri Edi Rama lidhur me pagat për punonjësit e bizneseve të vogla...

Lajmet e fundit