Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bizneset tatimet

‘45 biznese në ditë janë mbyllur këtë vit, kriza po i ndjek nga pas’

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku thotë se vetëm për këtë vit janë mbyllur 45 biznese në ditë. Me anë të një postimi në...

Aksioni i Tatimeve, në 8 biznese të mëdha u grumbulluan 8 milion euro

Zhvendosja e aksionit antinformalitet nga bizneset e vogla në kontrollin e subjekteve të mëdha sipas modulit të riskut duket se po rezulton më efikas...

Tatimet u kërkojnë llogari bizneseve: Pse ju është ulur xhiro? Priten aksione në terren

Tatimet dhe biznesi prej një viti janë përfshirë në një marrëdhënie të tensionuar për shkak të luftës antinformalitet. Por tani kur aksioni është futur...

Nesër tatimet fillojnë me inventarizimin e mallit në biznese

Pavarësisht se zbatimi i ligjit të ndryshuar është ngrirë, tatimet e kanë të drejtë ligjore që të monitorojnë inventaret e bizneseve në çdo kohë,...

Lajmet e fundit