Tirana
overcast clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
2.1kmh
90 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bizneset e vogla

Rama nxjerr drejtoreshën e tatimeve të sqarojë bizneset e vogla për TVSH: Preken vetëm 10 mijë (Video)

Përmes një interviste në “ERTV”, drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Vasilika Vjero, sqaron sesi sipas saj, vendosja e biznesit të vogël në skemën e...

Vendosja e TVSH-së, çoroditet biznesi i vogël (FRIKË NGA GJOBAT)

Përfshirja në skemën e TVSH-së ka sjellë çoroditje te bizneset e vogla me qarkullim 2 milion lekë.  Alberta Nasta, kryetar i shoqatës së...

“TVSH për të gjithë” e Ramës merr goditjen e parë, Gjykata e Lartë përjashton avokatët

Projekti për të futur të gjithë në sistemin e TVSH, sipas urdhrit të kryeministrit Edi Rama ka marrë goditjen e parë ligjore, ende pa...

Ahmetaj: Ja çfarë do të ndodhë me bizneset e vogla

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, foli për informalizimin e ekonomisë dhe prekjen e bizneseve të...

Vasili: TVSH-ja për biznesin e vogël, për llogari të supermarketeve gjigante të oligarkisë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërcënon me asgjësim biznesin e vogël me TVSH-në për biznesin...

Deputeti i PD-së sulmon ministrin: Po kërcënon bizneset e vogla

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka vijuar dhe ditën e sotme me akuzat kundër ministrit të ekonomisë dhe finanacave, Arben Ahmetaj. ...

Lajmet e fundit