Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

biznese

Hiqeshin si zyrtarë dhe gjobisnin bizneset, goditet grupi i mashtruesve në Kamëz, arrestohen 3 persona dhe sekuestrohen 142 mijë euro

Sektori kundër kimit ekonomik ka goditur një grup mashtruesish që hiqeshin zi zyrtarë të shtetit për të gjobitur biznese. Bëhet me dije se në pranga...

EMRAT/ U prezantoheshin bizneseve si “punonjës të shtetit”, Policia e Tiranës godet grupin e mashtruesve, sekuestrohen mijëra euro

Tre persona janë arrestuar sot nga Policia e Tiranës, pasi përmes mashtrimit iu merrnin bizneseve miliona lekë. Bëhet me dije se në pranga kanë...

Arrestohet “skifteri” 21-vjeçar nga Durrësi, grabiste bizneset përgjatë aksit Rrogozhinë-Fier

Një 21-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohen për një sërë vjedhjes në aksin rrugor “Rrogozhinë-Fier”. Bëhet me dije se në...

Rama thirrje bizneseve: Filloni prodhoni energji diellore për të rikuperuar shpenzimet e larta

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me bizneset, duke iu seugjeruar që të nisin prodhimin e energjisë diellore për të rikuperuar humbjet dhe...

 ISHMT aksion nga Shkodra në Sarandë, gjobiten 5 subjekte me shumën e “kripur”

Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut vijon monitorimin e tregut për garantimin e të drejtave të konsumatorëve. Pas kontrolleve të ushtruara kryesisht në zinxhirët e...

Nga 1 maji s’ka më sportele, bizneset ofrojnë asistencë pas njoftimit të Ramës për shërbimet online

Nga data 1 maj, të gjitha shërbimet do të jenë online dhe nuk do të ketë më sportele. Në lidhje me këtë bizneset “përfitojnë” pasi...

EMRAT: Këta janë 15 administratorët e arrestuar, fusnin mallra kontrabandë në Shqipëri dhe i shisnin online

Janë zbardhur emrat e 15 administratorëve të bizneseve që fusnin mallra kontrabandë në Shqipëri dhe i shisnin online. 15 të arrestuarit, ku mes tyre 9...

Energjia, bizneset në terren të pasigurt, çmimet pritet të dyfishohen që nga janari

Qeveria deklaroi vitin e kaluar se të paktën 7420 biznese të lidhur në tension 20,10,6 kilovolt do të duhet të dilnin në treg të...

Kumbaro paralajmëron bizneset nga Durrësi: S’ka më beach bar ilegale, afati për të marrë leje deri më…

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro ndodhej sot në Durrës, ku ka thënë se nuk do të ketë në beach bar-e pa leje më në...

Ishin kthyer në tmerrin e banorëve, arrestohen tre persona në Korçë, vidhnin banesa e biznese (DETAJE – EMRAT)

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Korçës, pasi akuzohen për një sërë vjedhjen të disa banesave dhe bizneseve. Bëhet me dije se...

Lajmet e fundit