Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

biznes

Biznesi ‘fiton’ ndaj qeverisë, rishikohet në ulje taksa e plastikës

Pas tre muajsh negociatash shteruese, duket se qeveria ka reflektuar në lidhje me taksën e plastikës. Shumë shpjet pritet që në...

Alba Hoxha tashmë edhe si biznesmene, çfarë ka bërë balerina

Balerina e njohur Alba Hoxha është shpesh herë në qëndër të mediave rozë sidomos për lidhjen e shumëpërfolur me koreografin Albi Nako. ...

Ministria e Financave ultimatum biznesit të vogël dhe OJF-ve: Paratë vetëm në bankë, ndryshe…(PROJEKTLIGJI)

Qeveria shqiptare do të detyrojë bizneset e vogla dhe OJF-të që të bëjnë të gjitha deklarimet në bankë, duke eliminuar paratë cash, që ato...

‘O legen më gjej një punë’, Rama viziton biznesin e një djali të ri: Sipërmarrje shembullore  

Kryeministri Edi Rama ka vizituar mëngjesin e sotëm një furrë buke, pronar i së cilës është një djalë i ri i cili tregon që...

Ekspertja nga Forumi i Biznesit: Më erdhi keq që hoqën Sonila Qaton

Esmeralda Ballesha, nga Forumi Kombëtar i Biznesit, e ftuar mbrëmë ne Ekopolitikë u shpreh se pjesa më e madhe e biznesit fatkeqsisht duan të...

Biznesi i vogël dhe i mesëm ul qepenat, protestojnë për 4 kërkesat e tyre

Përveç protestës së studentëve edhe një protestë tjetër pritet të zhvillohet ditën e sotme në  kryeqytet. Biznesi i vogël dhe i...

“Shfrytëzoi “mikun” në qeverisje, Rama publikon historinë e Leonit: Nuk u dorëzua asnjë moment

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me historinë e një qytetari nga Shkodra i cili zgjidhi problemin e tij nëpërmjet platformës...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit mbyll 9 biznese (EMRAT)

 Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në stabilimentet e produkteve shtazore (produkteve...

Meta viziton biznesin: Kanabisi dhe bastet nuk është zgjidhje, në burgje janë…

Gjatë fjalës së mbajtur, ai theksoi se mbështetja e këtij sektori është zgjidhje për të luftuar varfërinë dhe për t’i larguar shqiptarët nga...

Lajmet e fundit