Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

biznes

Paketa Fiskale, 30 mln euro kosto tek biznesi dhe qytetarët

Që në vitin e parë të zbatimit (korrik-dhjetor 2022) projekt-paketa e re fiskale 3-vjeçare synon të rrisë arkëtimet shtesë tek qytetarët në të paktën...

Programi “Rama 3”, 5 mijë euro shpërblim për emigrantët që hapin biznes në Shqipëri, mbështetje edhe për sipërmarrjet e reja

Në programin e qeverisë “Rama 3” thuhet se biznesi i vogël do të vijojë të jetë i mbështetur me zero taksa, ndërsa parashikohet mbështetje...

Banorët në Xhamllik në protestë, denoncojnë biznesin që po ndërton në pallatin e tyre: Po prish muret…

Banorët e një pallati të Xhamllikut janë ngritur në protestë, pasi pretendojnë se iu është bllokuar hyrja në apartament nga punimet që po bëhen...

Jeni 18-35 vjeç dhe dëshironi të hapni ose të fuqizoni biznesin? Bashkia e Tiranës ofron mbështetje financiare. Ja si të përfitoni

Një lajm i mirë Nga Bashkia e Tiranës për të gjithë ata të rinj apo të reja të kryeqytetit  që duan të hapin një...

Gjobëvëniet e grupeve kriminale, trondit gazetari: Biznesmenit që ndërton RRUGË i morën 800 mijë euro dhe një VILË

Gazetari Artan Hoxha thotë se një biznesmen i madh i ndërtimit të rrugëve në vendin tonë ka rënë pre e gupeve kriminale të cilët...

Erdhi në Shqipëri për të hapur biznes, por zyrat e shtetit nuk i japin zgjidhje problemit, shikoni ç’bën investitori i huaj (VIDEO)

dhe me ftesën që siç bëri ky investitor i huaj, të gjithë bizneset, të mëdha apo të vogla, kur hasin një pengesë në...

22 biznese të bllokuara nga “Anti-informaliteti”, njihuna me emrat ‘BIG’ të goditur nga qeveria  (LISTA)

Zv/kryeministri Erion Braçe publikoi rezultatet e 10 ditëve të aksionit “Antiinformalitet”, ku bëri me dije se janë bllokuar 22 subjekte private që operojnë në...

Biznesi ‘fiton’ ndaj qeverisë, rishikohet në ulje taksa e plastikës

Pas tre muajsh negociatash shteruese, duket se qeveria ka reflektuar në lidhje me taksën e plastikës. Shumë shpjet pritet që në...

Lajmet e fundit