Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

biznes

Berisha takim me përfaqësuesit e biznesit të mesëm dhe të vogël, Albert Nasto: Plani i Ramës dhe oligarkëve po shkatërron biznesin e vogël

Kryetar i Shoqatës së Biznesit të vogël dhe të mesëm, Albert Nasto ka folur në takimin që ka organizuar Sali Berisha, ku tha se...

Investitorët e mëdhenj ikin nga Shqipëria, vijnë të vegjlit, mbyllen 44 kompani me më shumë se 50 punonjës

Numri i ndërmarrjeve të huaja dhe të përbashkëta shënoi rritje të shpejtë në vitin 2021, duke arritur nivelin më të lartë të regjistruar ndonjëherë. Sipas...

Në pronësi të një gruaje, sulmohet me armë zjarri biznesi në Kamëz

Një biznes është sulmuar me armë zjarri orët e vona të mbrëmjes në Kamëz. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

Zjarr në katin e dytë të ndërtesës, shkrumbohet nga flakët një biznes në ish-Bllok

Zjarr ka rënë gjatë orëve të para të mëngjesit në një biznes në rrugën “Pjetër Bogdani” ose ish-Blloku në Tiranë. Bëhet me dije se biznesi që...

I maskuar me kapuç vidhte bizneset, arrestohet 16-vjeçari në Tiranë

Një 16-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Bëhet me dije se në pranga rënë shtetasi i...

Biznesi në tension të mesëm nuk po paguan faturat me çmimin 18.8 lekë, pritet tjetër shtrenjtim

Nga janari i këtij viti, 7470 biznese të lidhur në tension të mesëm 20,10, 6 kilovolt u nxorën në treg të lirë. Këtyre të fundit...

Qeveria turke merr vendimin: Oligarkët e Rusisë mund të bëjnë biznes në Turqi

Oligarkët e Rusisë mund të vazhdojnë të bëjnë biznes në Turqi për sa kohë që ata respektojnë ligjin kombëtar dhe ndërkombëtar, tha të shtunën...

Shtrenjtimi i energjisë fillon të japë pasoja te bizneset, paralajmërohen falimente zinxhir

Shtrenjtimi i çmimit të energjisë elektrike ka rritur së tepërmi vështirësitë për fabrikat e përpunimit të mishit dhe të qumështit. Kompanitë pohojnë të shqetësuara se...

Mish, vezë pa etiketë dhe pa datë skadence, AKU pezullon aktivitetin e biznesit në juglindje të vendit, gjobitet pronari

AKU ka pezulluar aktivitetin e një operatori biznesi ushqimor në juglindje të vendit. Gjatë inspektimit të kryer nga AKU rezultoi se në këtë subjekt...

Apartament, biznes dhe tokë, sekuestrohet pasuria me vlerë 2 mln euro e një 55-vjeçari nga Tirana me rekorde kriminale

Policia e Tiranës ka vendosur sekuestron ndaj pasurive të një personi i njohur në botën e krimit. Mësohet se pasuria kap vlerën e 2 milionë...

Lajmet e fundit