Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
0kmh
0 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
15 °
Mar
10 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

bitcoin

Pas 10 vitesh kërkime, agjentët e FBI zbulojnë 50,000 Bitcoin të vjedhura

Pas një dekade kërkimesh, agjentët e FBI-së në SHBA kanë arritur të gjejnë dhe konfiskojnë plot 51,680 kriptomonedha Bitcoin të vjedhura. Kriptomonedhat mbaheshin nga James...

Prodhimi i kriptovalutave do të tatohet duke filluar nga viti i ardhshëm

Shqipëria pritet të tatojë procesin e prodhimit (mining) të kriptovalutave duke filluar nga viti i ardhshëm. Ligji i ri i tatimit mbi të ardhurat, i...

Bitcoin humb 70% të vlerës në treg

Çmimi i Bitcoin-it ra nën vlerën 20 mijë dollarë të shtunën, për herë të parë që nga viti 2020. Ky është treguesi më i...

“Shqiponjat” bastisin lokalin që prodhonte “Bitcoin” në Durrës, gjatë aksionit gjendet kokainë dhe kafe kontrabandë (VIDEO)

Një 31 vjeçar është arrestuar në kushtet e flagrancës në Durrës, pasi në lokalin në pronësi të tij janë gjetur pajisje për prodhimin e...

Aksion në një lokal në kryeqytet, gjenden 104 aparate për prodhimin e kriptomonedhave Bitcoin

Në një lokal në Prishtinë janë gjetur dhe sekuestruar 104 aparate për prodhimin e kriptovalutave Bitcoin. Policia njofton se 55 prej tyre nuk kishin dokumentet...

Kriptomonedhat në rënie të lirë

Për herë të parë nga korriku i vitit të kaluar, Bitcoin ka rënë poshtë 30 mijë dollarë, dhe sot vlen më pak se gjysma...

Berisha thotë se impiantet e Bitcoin-it po “gllabërojnë” energjinë: S’jam kundër, por ta paguajnë

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se dy prej konsumatorëve më të mëdhenj të energjisë elektrike në vend janë impiantet e prodhimit të kriptomonedhave Bitcoin dhe...

Rusia do të pranojë Bitcoin si formë pagese për naftën dhe gazin natyror

Rusia po shqyrton mundwsinw  e pranimit tw Bitcoin, si pagesë për eksportet e saj të naftës dhe gazit, sipas një ligjvënësi të rangut të...

India planifikon të ndalojë të gjitha kriptomonedhat

India mund të bëhet shteti i radhës, pas Kinës, që të shpallë të jashtëligjshme të gjitha kriptomonedhat, sipas një projekt-ligji të ri të paraqitur...

Mashtrimi me Bitcoin nga Shqipëria, mediat greke japin alarmin: “Forex” u premton qytetarëve më shumë para sesa investimi i bërë, telefonatat që marrin me...

Mediat greke kanë ngritur alarmin në lidhje me mashtrimin që u bëhet qytetarëve, të cilët marrin telefonata nga Londra, ku u kërkohet të investojnë...

Lajmet e fundit