Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
10 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bisedimet

Dështimi i bisedimeve, Koreja e Veriut paralajmëron SHBA-në për rishqyrtim pozicioni

Koreja e Veriut ka ndërprerë sërish bisedimet bërthamore me SHBA-në pasi këto të fundit rinisën në Stokholm të Suedisë. Zyrtari i...

Dialogu Kosovë-Serbi, deputeti gjerman: BE të emërojë një përfaqësues të posaçëm për bisedimet

Deputeti i parlamentit (bundestagut) gjerman, Peter Beyer, anëtar i CDU-së së kancelares Merkel, gjatë një takimi ditën e sotme në Prishtinë deklaroi se vazhdimi...

Bashkëveprimet ushtarake, Rusia nis bisedimet me NATO-n për sigurinë ndërkombëtare

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë në një deklaratë për mediat, tha sot se shefi i Forcave të Armatosura ruse, gjenerali Valery Gerasimov, ka patur...

Përfundon takimi me Mogherinin në Bruksel, negociatorët kosovarë zbulojnë çfarë biseduan

Ka përfunduar takimi mes delegacionit shtetëror të Kosovës dhe përfaqësueses së lartë të BE’së, Federica Mogherinit në Bruksel. Pas takimit...

Ngërçi mes Serbisë dhe Kosovës, mediat beogradase: Ja PLANI që ka përgatitur SHBA për dy vendet

SHBA ka përgatutur një plan për Kosovën dhe Serbinë. Kështu raporton gazeta beogradase Novosti, sipas së cilës amerikanët kanë marrë nje vëndim të tillë,...

Shqipëria i fali 12 milje det Greqisë, flet Bushati: Shpifje….Këto janë 3 pikat ku mbështetet marrëveshja

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmitr Bushati është duke zhvilluar një interpelancë me studentë lidhur për diskutimet me Greqinë. Ndër të tjera Bushati ka...

Mustafa i vendosur: Do rishikojmë formatin e bisedimeve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se do të rishikojë formatin e bisedimeve me Serbinë për shkak...

Raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi nën klimën e tensionit në Prishtinë

Zyra e shefes së politikes së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Isa...

Lajmet e fundit