Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Bisede telefonike

Bisedë telefonike me Puti, Vuçiç tregon për çfarë ranë dakord: Do të nënshkruajmë kontratën e re 3-vjeçare për furnizimin e Serbisë me gazin rus

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç  pas bisedës telefonike me Vladimir Putin tha se kishte rënë dakord për një kontratë të re trevjeçare për furnizimin me...

“Serbia dhe Rusia do të ruajnë marrëdhëniet miqësore”, zbardhet biseda telefonike mes Vuçiç dhe Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin zhvilloi sot një bisedë telefonike me presidentin e rizgjedhur, Aleksandër Vuçiç. Mediat serbe bëjnë me dije se Vuçiç është shprehur...

Presidenti ukrainas Zelkensky bisedë telefonike me Joe Biden: Faleminderit SHBA për ndihmën konkrete

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka biseduar mbrëmjen e sotme në telefon me presidentin amerikan Joe Biden. Në një postim në rrjetet sociale, ai falenderoi SHBA-në...

Emmanuel Macron telefonon Vladimir Putin, mediat e huaja: Ishte bisedë shumë e tensionuar

Presidenti francez Emmanuel Macron ka telefonuar mbrëmjen e sotme presidentin rus Vladimir Putin, për t'i kërkuar shpjegime mbi sulmin në Ukrainë. Kremlini tha se kjo...

Albin Kurti bisedë telefonike me Gabriel Escobar: Diskutuam për paqen dhe stabilitetin në rajon, por edhe për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Kurti thotë se biseda u...

Guvernatori Sejko bisedë telefonike me Yuri Kim: Të gatshëm të përdorim çdo instrument për tejkalimin e krizës

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim, kanë zhvilluar një bisedë telefonike lidhur me masat e marra në sistemin...

Tensionet në Pakistan, Putini bisedë telefonike me kryeministrin indian

Tensionet Indi-Pakistan për rajonin e Kashmirit, ka bërë që presidenti rus, Vladimir Putin të zhvillojë një bisedë telefonike me kryeministrin indian Narendra Modi, ku...

Lajmet e fundit