Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
1kmh
0 %
Enj
12 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

biontech

“Në mars gati vaksina e re”, CEO i BioNTech: 3 doza nuk janë të mjaftueshme për të parandaluar Omicron

Sipas CEO të BioNTech,  tre doza të vaksinës kundër Covid-19 nuk janë të mjaftueshme për të luftuar “Omicron”. Gjatë një deklarate për mediat Ugur Sahin...

SHBA autorizon përforcuesin Pfizer-BioNTech për personat e moshës 16 dhe 17 vjeç

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) zgjeroi të enjten autorizimin e përforcuesit Pfizer-BioNTech për grpmoshën 16 dhe 17 vjeç, mes shqetësimeve të variantit...

BioNTech: Vaksina Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë ndaj rasteve të rënda nga Omicron

Vaksina e krijuar për COVID-19 nga BioNTech dhe Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë kundër çdo sëmundjeje të rëndë nga varianti...

BioNTech po përgatit vaksinën e re kundër variantit “Omicron”

Kompania farmaceutike BioNTech tha të hënën se ka filluar punën për një vaksinë të përshtatur për variantin e ri të koronavirusit Omicron, që po...

Themeluesi i BioNTech bën paralajmërimin: Duhet kujdes, mund të përballemi me valën e katër të Covid-19

Bashkëthemeluesi dhe CEO i BioNTech Prof. Dr. Uğur Şahin ka bërë një deklaratë në lidhje me rritjen e rasteve nga Covid që është shënuar...

Rezultoi 90% efektive, kompania BioNTech tregon çmimin e vaksinës anti Covid-19  

Gara për zbulimin dhe hedhjen në treg të vaksinës Covid-19 ka futur në lojë shumë kompani, por duket se BioNTech është një hap para...

Lajmet e fundit