Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

biologji

E rrallë: Pas delfinëve dhe peshkaqenëve, në ujërat e Jonit shfaqen fokat (Video)

Deti Mesdhe vazhdon të surprizojë biologët e marinës por edhe njerëzit e thjeshtë që shpesh janë ata të parët të hasin gjallesa që janë...

Ri-zbulohet qeni më i rrallë dhe më i vjetër në Tokë

Pas dekadave të tëra të frikësuar se qeni i egër malor i Guinesë së Re mund të ishte zhdukur në habitatin e tij të...

Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)

Ka një ekosistem të rrallë që është i rrezikuar në të gjitha pjesët e tjera të botës dhe ndodhet në juglindje të Meksikës. ...

Ja çfarë gjetën shkencëtarët kur hapën shpellën e mbyllur për më shumë se 5 milion vjet

Shpella Molive e gjendur në Rumani është një nga më të veçantat në botë për shkak të kushteve “jashtëtokësore” vetëm disa kilometra larg Detit...

Sëmundja vdekjeprurëse që kërcënon miliona por askush nuk ka informacion rreth saj

Është një nga sëmundjet më vdekjeprurëse që kërcënon miliona njerëz por për të dihet shumë pak, ndërsa shkencëtarët nuk po punojnë as për kurë....

Lajmet e fundit