Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Binali Yildirim

Mbyllet votimi në Stamboll/ Kryeson kandidati i opozitës, Erdogan drejt fundit

Sipas rezultateve të para jozyrtare, Ekrem Imamoglu kryeson në votimet për bashkinë e Stambollit. Qendrat e votimeve janë mbyllur në orën...

Zgjedhjet në Stamboll/ Pas 17 vitesh rikthehet një përballje televizive në Turqi

Para raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të bashkisë së Stambollit, kandidati i AKP-së, Binali Yildirim në sondazhe qëndron pas kandidatit të opozitës....

Burri tenton të hidhet nga URA, kryeministri kthehet në HERO (VIDEO)

Një vetëvrasje është shmangur ditën e sotme në Stamboll të Turqisë, ku një 40 vjeçar që kishte tentuar t’i jepte fund jetës është shpëtuar...

‘SHBA të shikojë si bëhen zgjedhjet e vërteta’, kryeministri i përgjigjet zëdhënëses amerikane

Pas deklaratave të zëdhënëses së Departamentit Amerikan të Shtetit Heather Nauert për rrezikun e zgjedhjeve të parakohshme në Turqi, ka ardhur edhe përgjigja nga...

Kryeministrja Theresa May kritikohet ashpër nga shtypi dhe politika në Britani për atë çka ndodhi në konferencën me homologun turk

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May është vendosur nën kritika të forta pas vendimit për të mos dënuar pezullimin e emigracionit në SHBA...

Turqia tërhiqet nga deklarata se sulmin në Gaziantep e organizoi ISIS

Turqia po i tërheq deklaratat se sulmi i së shtunës në një dasmë kurde, ku humbën jetën 54 vetë, ishte akt vetëvrasës nga një...

Turqia dorëzon dosjen për ekstradimin e Gulen, Yildirim-SHBA-së: A kërkuat prova kur u rrëzuan kullat binjake?

Turqia i ka dorëzuar SHBA-së dosjen e ekstradimit për predikuesin Fethullah Gulen.Kryeministri turk Binali Yildirim ka konfirmuar se dosja përmban më shumë prova nga...

Rama në Turqi: Terroristët nuk e pengojnë dot këtë vend të bekuar

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij turk Binali Yildirim kanë dalë në një konferencë shtypi pas takimit bilateral. Yildririm ka...

Lajmet e fundit