Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bill klinton

Bill Clinton mesazh për vdekjen e George H.W Bush: Rivali që m’u bë mik

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekreatarja e shtetit, Hillary Clinton, kanë reaguar për për vdekjen e ish-presidentit George H.W Bush. ...

Hillary dhe Bill Clinton filmohen duke fluturuar klasin ekonomik dhe pa truproja (Video)

Ish presidenti amerikan Bill Clintond he bashkëshortja, kandidatja për presidente Hillary Clinton janë filmuar duke fluturuar në një aeroplan komercial. Çifti...

Bill Klinton uron 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: Meritoni mbështetjen tonë të vazhdueshme (VIDEO)

Ish-Presidenti amerikan Bill Klinton përmes një mesazhi në rrjetet sociale uron shqiptarët e Kosovës për 10 vjetorin e Pavarësisë. Përmes një...

Eventi i madh bën bashkë tre presidentët amerikanë (FOTO)

Tre ish-presidentë amerikanë  Obama, Xhorxh Bush dhe Bill Klinton ishin të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të “Kupa Presidenciale e Golt”, një event i...

Bill Clinton përsëri mes shqiptarëve, në “Shtëpinë e Bardhë” të Sal Rusit (Foto)

Ish-Presidenti Bill Clinton u takua përsëri me shqiptaro-amerikanë, këtë javë, në shtëpinë e veprimtarit dhe biznesmenit të shquar shqiptaro-amerikan Sal Rusi, në New York....

Ngjela: Liderët politikë në Tiranë ishin kundër bombardimit të Beogradit, me përjashtim të njërit

Avokat Spartak Ngjela ka kujtuar ditëlindjen e 70-të të ish-presidentit amerikan, Bill Klinton. Duke sjellë në mendje ndërhyrjen vendimtare të SHBA, Ngjela thotë se...

Lajmet e fundit