Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

Bill Gates

Donatorët po ndihmojnë Ukrainën, Fondacioni Gates premton 7 miliardë dollarë për Afrikën

Fondacioni Vill dhe Melinda Gates, ka thënë të enjten se do të japin 7 miliardë dollarë për Afrikën, gjatë katër viteve të ardhshme, pasi...

“S’do të më shihni më në listën e miliarderëve”, Bill Gates: Do të dhuroj 20 miliardë dollarë nga pasuria ime fondacionit

Bill Gates ka deklaruar se do të dalë nga lista e personave më të pasur në botë. Miliarderi ka thënë se do të dhurojë 20...

Bill Gates rezulton pozitiv me Covid-19

Bill Gates, një nga njerëzit më të pasur në botë, është prekur nga Covid-19. Është vetë miliarderi amerikan që thotë se ka dalë pozitiv...

Pandemia drejt fundit? Bill Gates pesimist: Më e keqja mund të mos ketë ardhur akoma

Miliarderi Bill Gates ka paralajmëruar se ekziston rreziku që bota të mos e ketë parë ende më të keqen e pandemisë COVID-19. Ai tha se...

Bill Gates paralajmëron për pandemi shumë më të këqija se COVID-19

Bill Gates ka lëshuar një paralajmërim për pandemi shumë më të këqija se Covid-19, pasi ai u bëri thirrje qeverive të kontribuojnë me miliarda...

Studentja shqiptare e dyta në botë për teknologji, miliarderi Bill Gates i bën dhuratën e veçantë

Studentja shqiptare Xhulia Kurti është renditur e dyta në botë në konkursin botëror të shpikjeve të reja kompjuterike për vitin 2021. Në fazën finale...

FOTO/ Martohet vajza e Bill Gates, miliardieri dhe ish-bashkëshortja bëhen bashkë në dasmën e Jennifer

Vajza e madhe e miliardierit Bill Gates, Jennifer Gates i dha fund beqarisë, duke kurorëzuar në martesë lidhjen e dashurisë me Nayel Nassar. Mediet...

Pas divorcit të bujshëm, tjetër “shuplakë” për Bill Gates, hetohet për marrëdhënie intime me një…

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates dhe Melinda Gates i dhanë fund martesës së tyre pak ditë më parë, duke u divorcuar pas 27 vitesh...

Menjëherë pasi u nda nga bashkëshortja “plasin” propozimet për Bill Gates, këngëtarja serbe i kërkon të plaken bashkë

Menjëherë pas ndarjes së bujshme të themeluesit të Microsoft, Bill Gates nga bashkëshortja e tij Melinda, kanë "plasur" propozimet. Billit i ka ardhur një propozim...

A e dini sa fiton Bill Gates në një sekondë? Do të vendosni duart në kokë kur të lexoni shifrën marramendëse

Bill Gates është njëriu i katërt më i pasur në botë, pasuria e tij kap vlerën marramendëse 146 miliardë dollarë. Mirëpo, a ju ka shkuar...


Lajmet e fundit