Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

bill clinton

Rama zbardh bisedën me Bill Clinton në Paris: Ndava me të idenë time që…

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur bisedën me ish-presidentin e SHBA, Bill Clinton. Kreu i qeverisë teksa ka marrë pjesë në takimin...

Presidenti KLINTON nuk u ndahet shqiptarëve, takimi miqësor me kreun e shoqatës VATRA në Amerikë

Ish-presidenti amerikan Bill Klinton nuk i harron shqiptarët. Ditën e sotme, ish-numri një i Shtëpisë së Bardhë, njeriu që ndikoi maksimalisht edhe në çlirimin...

Bill Clinton mahnitet nga busti i ish sekretares amerikane Madeleine Albright në Kosovë (FOTO)

Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në...

Festimet në Kosovë, Meta takon Clinton: Më tha se është e domosdoshme të…

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i pranishëm në Prishtinë, në ceremoninë e organizuar  për 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Në...

Bill Clinton fjalim emocionues në Prishtinë: Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh, e dua këtë popull  

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton mbajti në Prishtinë fjalimin me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat serbe. Përpara...

Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, mbulohet nga puthjet dhe përqafimet e qytetarëve

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e...

Bill Clinton: Krenar që isha president kur duhej dikush që do t’i kundërvihej spastrimit etnik

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se...

Bill Clinton në Kosovë, kush janë 2 femrat që po kujdesen për sigurinë e ish-presidentit

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të përfundimit të luftës. ...

Mbërrin në Kosovë ish-presidenti Bill Clinton

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së...

20-vjetori i bombardimeve të NATO-s, Bill Clinton viziton Kosovën

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton do të vizitojë Kosovën më 12 qershor. Vizita është konfirmuar nga Këshilli Organizativ dhe vjen me rastin e 20 vjetorit...

Lajmet e fundit