Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

bilanci

Mes acarit dhe rrënojave, venitet shpresa për të gjetur të mbijetuar, rëndohet bilanci i viktimave në Turqi

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës ka kaluar mbi 24 mijë. E teksa orët...

Ministrja Kushi bën bilancin e vitit 2022 për Arsimin: Kemi rritur vëmendjen për nxënësit me aftësi ndryshe, Abetarja e përbashkët unike, një krenari e...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ka bërë bilancin e arritjeve dhe pritshmërive në fushën e arsimit përgjatë vitit 2022, duke theksuar se...

“Gëzuar”, ambasadorja Yuri Kim bën bilancin e 2022 dhe uron në shqip Vitin e Ri

Ambasadorja Yuri Kim ka ndarë për shqiptarët urimin e saj në këtë ditë të fundit të vitit 2022 dhe në prag të Vitit të...

SPAK bën bilancin për Nëntorin: Janë regjistruar 12 procedime penale për korrupsion! 32 pasuri i kanë kaluar përfundimisht shtetit (E PLOTË)

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, njohur si Prokuroria Speciale SPAK, ka bërë një bilanc të punës për muajin nëntor 2022....

“Tentuan të korruptojnë efektivët”, Rrugorja e Tiranës arreston dhjetëra shoferë, pezullohen 173 leje drejtimi

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një bilanc për javën që lamë pas. Rrugorja ka goditur 14 raste të tentativës për të korruptuar punonjësit e...

SPAK publikon statistikat për muajin tetor: 9 kallëzime dhe 9 procedime, janë shpallur në kërkim ndërkombëtar 4 shtetas shqiptarë

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar ka publikuar statistikat e punës për muajin tetor. Bëhet me dije se gjatë muajit që lamë...

Shifra të frikshme: Rreth 1 miliard njerëz me probleme të shëndetit mendor

Gati një miliard njerëz në mbarë botën janë diagnostikuar me një sëmundje mendore, por ata dhe shumë të tjerë po vuajnë në heshtje sepse...

SPAK bën bilancin e Shtatorit: Kemi regjistruar 22 procedime penale, 11 janë për korrupsion! Filluam hetimet për 13 kallëzime penale

Prokuroria Speciale SPAK, ka publikuar këtë të premte disa tregues statistikor të punës për muajin Shtator 2022. Ajo që bie në sy janë kallëzimet...

“Rrugorët” e Tiranës bëjnë bilancin e javës: U kapën 5 shoferë të droguar, 4 mijë gjoba për shpejtësi dhe parakalime të gabuara

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet e dedikuara për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që janë rrezik potencial për përfshirje...

SPAK bën bilancin e muajit Maj: 22 procedime penale, për krim të organizuar dhe korrupsion! 44 masa sigurie për persona nën hetim

Prokuroria Speciale bën bilancin e muajit Maj dhe deklaron një numër të lartë procedimesh penale të nisura, si dhe kallëzime të pranuara nga subjekte...

Lajmet e fundit