Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

bicikleta

Shtohet numri i përdoruesve të biçikletave, Veliaj: Lajm i mirë për qytetin, çdo sfidë mund të kthehet në mundësi; do rrisim korsitë e biçikletave

Numri i përdoruesve të biçikletave në Tiranë është shtuar ndjeshëm, sidomos vitet e fundit kur bota është përballur me pandeminë, apo me rritjen e...

“Xhaketa e kuqe” prangos dy hajdutët serialë nga Tirana, vidhnin biçikleta e motora në kryeqytet dhe i shisnin në Fushë Krujë

Edmond Gjana dhe Danial Dodaj, janë dy persona të arrestuar nga Policia e Tiranës si autorë të 13 grabitjeve të ndodhura në kryeqytet. Shërbimet...

Veliaj dhuron 100 biçikleta për 100 nxënësit ekselentë të Tiranës: “Jeni krenaria e qytetit; Shembull për të ardhmen e kryeqytetit”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me 100 nxënës ekselentë të shkollave publike të Tiranës, të cilëve u dhuroi...

Makina përplas biçikletën, 60-vjeçari niset me urgjencë drejt Spitalit të Traumës

Një aksident i rëndë mësohet se ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në aksin rrugor Milot-Mamurras. Uniformat blu bëjnë me dije se, në vendin...

Nxiste të miturit për të vjedhur biçikletat dhe më pas i shiste në servis, arrestohen dy persona në Fier, procedohen dy të tjerë (EMRAT)

Policia e Fierit ka vënë në pranga dy persona dhe ka proceduar penalisht dy të tjerë,  pasi akuzohen për vjedhjen e biçikletave të qytetarëve. Në...

Arrestohet grupi i vjedhësve të biçikletave, tre të rinjtë bënin “namin” në kryeqytet

Tre persona kanë rënë në prangat Policisë së Tiranës pasi akuzohen për vjedhje. Sipas njoftimit të policisë shtetasit A. P., 28 vjeç, B. P., 36...

Policia ‘nxjerr dhëmbët’ pas lehtësimit të masave: Arrestohen 18 shoferë dhe procedohen 446 të tjerë, gjobiten 94 drejtues biçikletash në Tiranë (DETAJE-VIDEO)

Policia ka arrestuar dhe gjobitur disa drejtues mjetesh të ndryshme në Tiranë të cilët kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Janë...

Nga shfrytëzimi i prostitucionit në vjedhje biçikletash, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Policia ka rrestuar ditën e sotme një 39-vjeçar, në Shkozë i cili akuzohet për disa raste të vjedhjeve të biçikletave. L.Ç,...

Një çift shqiptarësh amatorë, vodhën 17 biçikleta dhe më pas i shisnin në internet (SI U ZBULUA SKEMA E VJEDHJES)

Janë treguar fare amatorë dy shqiptarë, një djalë 31 vjeçar dhe partnerja e tij 21 vjecare në Itali, që ndërsa vidhnin biçikletat e italianëve,...

POLICIMI NË KOMUNITET/ SCPA i dhurojnë Policisë së Tiranës 10 biçikleta

SCPA (Projekti Suedez), i dhurojnë Policisë së Tiranës, 10 biçikleta në kuadër të forcimit të Policimit në Komunitet.   Në ceremoni,...

Lajmet e fundit