Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

biblioteke

Sulm me thikë në një bibliotekë në Kanada, vdes një grua, plagosen 5 persona të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një bibliotekë në periferi të qytetit Vancouver në Kanada, ku disa persona janë sulmuar me thikë.Për pasojë...

PËRGJAKET bibloteka, humb jetën një grua dhe pesë të tjerë të plagosur

Një sulm me thikë ka ndodhur në një biblotekë në Kanada ku si pasojë një grua humbi jetën dhe pesë persona të tjerë mbetën...

Rikthen librin në bibliotekë pas 40 vitesh, rrezikon gjobën 1530 euro

Një lexuesi në SHBA i ka pëlqyer aq shumë një libër që kishte marrë, sa qëë ka vendosur ta rikthejë në bibliotekë pas 39...

E kritikuan se nuk kishte bibliotekë në shtëpinë 20 milion $, reagon djali i manjatit të medias

Djali i manjatit të medias Fatmir Hysenbelliu ka hapur së fundmi dyert e shtëpisë së tij 20 milion $. Drita që...

‘Papërgjegjshmëri?’, Mbiemri i profesorit të njohur shkruhet gabim në fasadën e bibliotekës

Gazetari Kliton Nesturi ka publikuar një rast papërgjegjshmërie lidhur me bibliotekën Hamit Beqja e cila është përuruar një ditë më parë. ...

SKANDALI/ Asnjë grup ekspertësh për bibliotekën e përmbytur, drejtoresha: Na duhet një e re

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, ka deklaruar se është tharë 75% e materialeve të largura nga përmbytja e bibliotekës. Gjithashtu...

Lajmet e fundit