Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
10 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Biblioteka Kombetare

Ndërtesa më e ‘shëmtuar’ në botë është një Bibliotekë Kombëtare dhe ndodhet në…Prishtinë

Ndërtesa më e shëmtuar në botë ndodhet në Prishtinë, dhe ajo është Biblioteka Kombëtare, të paktën kështu thonë dy turistë që kanë vizituar kryeqytetin...

Pas pesë vitesh, emërohet drejtori i ri i Bibliotekës Kombëtare (EMRI)

Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e djeshme vendimin për emërimin e Piro Mishës si drejtor i ri i Biblotekës Kombëtare. Ky vendim ka...

Shkarkohet pas 5 viteve drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Është shkarkuar nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Vendimi është marrë në mbledhjen e zhvilluar gjatë ditës së sotme...

Rrahu gruan dhe fëmijët, mbetet në burg ZJARRFIKËSI që shpëtoi pasurinë e shqiptarëve

Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për zjarrfikësin Lorenc Hatia i cili ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve të...

Helmohen me gaz, 2 të vdekur në Bibliotekën Kombëtare në Beograd

Dy persona kanë vdekur në Bibliotekën Kombëtare në kryeqytetin serb, Beograd, si pasojë e helmimit me gaz. Rreth 50 persona u...

PO NDODH/ Protestë te Biblioteka Kombëtare (PAMJET LIVE)

Protestë para Bibliotekës Kombëtare pasi kjo godinë u përmbyt një javë më parë si pasojë e shirave.   U përmbytën mbi...

Sot në orën 11:00, merr një libër dhe një tharëse dhe eja te BIBLIOTEKA KOMBËTARE

Sot në orën 11:00 përpara Bibliotekës Kombëtare do të zhvillohet një protestë lidhur me faktin që një javë më parë, pasuria e shqiptarëve u...

Ja pse u përmbyt Biblioteka Kombëtare (VIDEO)

Sot në mëngjes në emisionin “KAFEIN” në Intv Flavio Qarri kishte në studio zonjën Ederina Demo përgjegjëse e “Sektorit të Studimeve dhe Kualifikimit” në...

Përmbytja e Bibliotekës Kombëtare, shkrimtari i përvishet drejtoreshës: S’ka ndodhur nga 1920 deri më sot

Shkrimtari i njihur Lazer Stani i revoltuar për përmbytjen e 12 mijë materialeve në Bibliotekën Kombëtare, i përvishet drejtoreshës së këtij institucioni, Persida Asllani,...

SKANDALI ME BIBLIOTEKËN/ Flet për herë të parë drejtoresha: Zgjidhjet e problemeve s’bëhen me sustë

Biblioteka Kombëtare u përmbyt tri ditë më parë si pasojë e shirave që depërtuan në katin e nëndheshëm duke dëmtuar mbi 12 mijë materiale....

Lajmet e fundit