Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

bevis shehaj

KLGJ pezullon deri në vendimmarrjen e KPA procedimin ndaj Bevis Shehaj

Këshilli i Lartë Gjyqësore vendosi të martën pezullimin e procedimin disiplinor ndaj magjistratit Bevis Shehaj, të kërkuar nga Inspektori i Lartë i Drejtësisë, deri...

ILD kërkon vërejtje publike për zv.kryetarin e Gjykatës së Vlorës, u përplas me kancelaren dhe bllokoi procesin

Inspektori i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka kërkuar që të nisë hetim disiplinor për Bevis Shehajn, zv.kryetari i gjykatës administrative në Vlorë. Bëhet me dije...

Konflikt me administratën e Gjykatës, ILD kërkon t’i hiqet statusi i magjistratit Bevis Shehajt

ILD ka depozituar në KLGJ kërkesën për nisjen e një hetimi disiplinor dhe për heqjen e statusit magjistrat, Bevis Shehajt, i cili ka mbajtur...

FOTO/ Vettingu i shkarkoi djalin, nëna e gjyqtarit proteston në seancë dhe akuzon për rryshfet trupën gjykuese

Bevis Shehaj, gjyqtar i Gjykatës Administrative në Vlorë, është shkarkuar tre ditë më parë nga vettingu, shkruan newsbomb.al. Referuar vendimit të Komisionit të Pavarur...

Bevis Shehaj shkarkohet në vetting, pasuritë e mëdha të prindërve “i djegin” karrierën gjyqtarit të Vlorës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shpalli të mërkurën vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Administrative të Vlorës, Bevis Shehaj. Kryesuesja e...

Do jepte vendimin për gjyqtarin e Vlorës, në vetting mbërrin një denoncim për Bevis Shehajn dhe KPK-ja rihap hetimet

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kishte shpallur të mërkurën si ditë për dhënie të vendimit pas seancës dëgjimore ndaj gjyqtarit të Gjykatës Administrative të...

Gjyqtari Bevis Shehaj jep shpjegime për profesionalizmin dhe pasurinë e prindërve

Gjyqtari Bevis Shehaj i Gjykatës Administrative të Vlorës u përball të enjten më 10 mars me pyetje mbi kriterin profesional në një seancë dëgjimore...

Gjyqtari i Vlorës Bevis Shehaj përballet me vettingun

Gjyqtari i Gjykatës Administrative të Vlorës, Bevis Shehaj do të përballet të enjten më 10 mars me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i...

Lajmet e fundit