Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Besnik Muci

Operacioni për ndërtimet pa leje, juristi i njohur: Ç’punë ka qeveria me to, janë skena krimi?! Kushtetuta ngarkon Prokurorinë

Juristi dhe ish-gjyqtari i njohur Besnik Muçi shkruan për operacionin e fundit të ndërmarrë nga Qeveria, i quajtur operacioni i konfiskimit, për bllokimin e...

Gjykata Administratve nuk pranoi padinë e Besnik Muçit, me pretendimin se nuk ishte “objekt i saj”, Gjykata e Lartë prish VENDIMIN: Të rishqyrtohet! (E...

Kolegji i Gjykatës së Lartë prish vendimin e Gjykatës Administrative, e cila nuk ka pranuar kërkesë-padinë e ish-prokurorit Besnik Muçi, lidhur me procedurën e...

U shkarkua për pasaktësi në deklarimin e pasurisë, NOKA mbron Besnik MUÇIN: Çoi në burg një nga bandat më të rrezikshme, Reforma në Drejtësi...

Ajo që është shqetësuese është se çdo sektor i shtetit është i kapur. Reforma në Drejtësi është kthyer në Ramaformë. Drejtësia e re...

KPA-ja hodhi poshtë zgjedhjen e METËS, BRAÇE ‘thumba’ presidentit për Besnik MUÇIN: Sa keq! Ky s’kishte dhe nevojë për vetting! (DEKLARATA)

Zv/kryeministri Erion Braçe ironizoi presidentin Meta pas shkarkimit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi, u dekretua nga...

Juristët i tregojnë LIGJIN Besnik Muçit: Nuk mund të jesh gjyqtar, nuk kalove dot në procesin e vetingut (DOKUMENTI-LIGJI)

Arben Isaraj ndërhyn në debatin që po bëhet mes presidencës, vetë Muçit dhe komisionit të vetingut nëse gjyqtari duhet të...

A do të jetë anëtar i ‘Kushtetueses’ pas ‘djegies’ nga vettingu? Besnik MUÇI mbrohet me Kushtetutën: Nuk ka kompetencë KPA-ja (DEKLARATA PËR MEDIAT)

Pas dhënies së vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për t'u shkarkuar nga detyra e prokurorit, anëtari i Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi renditi...

U emërua nga META si anëtar i Kushtetueses, shkarkohet nga detyra Besnik MUÇI

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendos shkarkimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi. Në vendimin e dhënë në...

NGJELA e zbulon në emision: MUÇIN dhe XHAFERLLARIN nuk i njeh faktori ndërkombëtar, do t’i dëgjoni

Avokati Spartak Ngjela beson se faktori ndërkombëtar (SHBA dhe BE) nuk kanë për t’i pranuar Besnik Muçin dhe Marsida Xhaferllarin si anëtarë të Gjykatës...

META e dekretoi te Gjykata Kushtetuese, KPA-ja nuk bindet për Besnik MUÇIN, kërkon prova të reja (DETAJE NGA SEANCA E BALLAFAQIMIT)

Kolegji i Posaçëm Apelit shtynë 4 nëntor, ora 10:00 vendimin për kualifikimin ose jo të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi. ...


Lajmet e fundit