Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Besnik Imeraj

Krimet e Rënda nisin hetimin për ish-gjyqtarin e Kushtetueses, Besnik Imeraj dyshohet për korrupsion

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për ish anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, raportojnë disa media. Dosja po hetohet...

Dha dorëheqjen për t’i shpëtuar drejtësisë, gjyqtari bie sërish në ‘grep’! Ja prokurori në krye të hetimit

Krimet e Rënda nisin hetimet për ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj i cili u dorëhoq nga detyra në janar të këtij vitit. ...

Flet për herë të parë Besnik Imeraj pas precedimit penal: Rama dhe qeveria bëjnë kontrollin e gjyqtarëve

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dërguar ditën e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme dokumentacionin e kërkesës së precedimit penal ndaj ish-anëtarit të Gjykatës...

Dha dorëheqjen një muaj më parë, dërgohet për ndjekje penale gjyqtari i Kushtetueses

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kërkuar ndjekje penale për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj. Ndaj Imeraj është kërkuar ndjekje...

E BUJSHME/ KPK ndërpret VETTINGUN për gjyqtarin BESNIK IMERAJ

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ndërprerjen e procesit të vettingutt për gjyqtarin Besnik Imeraj, ish-anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Ish-anëtari...

Dorëhiqet anëtari i Gjykatës Kushtetuese, ja arsyet që ka dhënë

Është dorëhequr nga posti i anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj. Imeraj ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme për arsye personale dhe...

Këta janë tre hetuesit e diktaturës komuniste që u përzgjodhën sot në Këshillin e Lartë të Emërimeve

Ka nisur, jo aq mirë  zbatimi i Reformës në Drejtësi. Sot, janë zgjedhur nëntë anëtarët e Këshillit të Lartë të Emërimeve. Pjesë e këtij...

Zbardhet vendimi i plotë i Kushtetueses për vettingun, pse votuan për rrëzimin e ligjit anëtarët Imeraj dhe Dizdari

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur sot vendimin e plotë për të rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për anulimin e ligjit të vettingut. ...

Lajmet e fundit