Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

besnik bislimi

Kosova i vendos sanksione të reja Rusisë dhe Bjellorusisë, Bislimi: Ngrirje asetesh, ndalim i udhëtimeve dhe qymyrit

Kosova i është bashkuar sanksioneve të reja të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara kundër Rusisë dhe Bjellorusisë. Zv/kryeministri Besnik Bislimi, njoftoi se sanksionet kanë...

Zv.kryeministri i Kosovës kërkon njohjen e pavarësisë nga Greqia: Ka ardhur koha, bashkohuni me vendet e tjera të BE!

Zv.kryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, ka pritur në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse greke në Kosovë Heleni Vakali. Temë bisede mes tyre ishin marrëdhëniet...

Arrihet marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë, zv.kryeministri Bislimi: Do të punohet për zgjidhje të përhershme për lëvizjen e lirë të mjeteve

Zv.kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, pas takimit të zhvilluar në Bruskel, ka thënë për mediat se është arritur te një draft final për reciprocitetin...

Nuk ka takim Kurti-Vuçiç, udhëheqësi i dialogut thotë se nuk ka “përparim të mjaftueshëm”

Besnik Bislimi, udhëheqësi i delegacionit të Kosovës në dialogun me Serbinë, ka konfirmuar se gjatë muajit shtator nuk do të ketë takim ndërmjet kryeministrit...

Lajmet e fundit