Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

besimi fetar

Përgjakja e Pashkëve në Sri Lanka, Meta i shokuar: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për politikë

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sulmin me bombë të ndodhur ditën e sotme në Sri Lanka, teksa besimtarët po kremtonin Pashkët në hotele dhe...

Tre mijë të krishterë janë vrarë në të gjithë botën gjatë 2017-ës

Sipas studimit të një organizate jo fitimprurëse, në Indi rritja e hinduizmit radikal ka sjellë një përkeqësim të situatës për besimtarët e krishterë. ...

Prindërit nuk kurojnë vajzën për shkak të besimit fetar, ajo vdes

Rachel Joy Piland, 30  vjeç dhe buri i saj 36 vjeç, Joshua Barry Piland, kishin një vajzë, e cila me 6 shkurt u sëmur. ...

Besimi fetar i 140 deputetëve në Kuvend, reagon me kritika ish-ministri socialist

Ish-ministri socialist i Financave, Arben Malaj ka reaguar pas publikimit të një raporti të shpërndarjes së besimit fetar të deputetëve në Kuvendin e Shqipërisë....

Besimi i 140 deputetëve të Kuvendit: A është përkatësia fetare kriter politik dhe përfaqësues?

Besimi fetar i deputetëve? Tani që 140 deputetët janë zgjedhur dhe brenda dy javësh do të mblidhet parlamenti i ri, ia vlen të shohim...

Lajmet e fundit