Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

besimet fetare

Tunizia heq ligjin që ndalonte gratë nga martesa me jo-myslimanët

Zëdhënësja  e presidentit Beji Caid Essebsi bëri të ditur lajmin e heqjes së ligjit që ndalonte vajzat tuniziane të mortoheshin me jo-mysliman. ...

Raporti i DASH për liritë fetare në Shqipëri, kritika qeverisë për kthimin e pronave të institucioneve fetare

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për...

Pastori tenton të ecë në ujë si Jezusi, e hanë krokodilat

Një pastor i kishës së Zimbabve duke u përpjekur që të tregonte se si Jezusi po ecte mbi ujë për të kaluar lumin në...

Zyrtarja e FSHF kundër “reklamimit” të ritualeve fetare në rrjetet sociale: Abuzim dhe marketing

Në një status të postuar në “Facebook”, Drejtoresha e Marrëdhënieve me mediat në FSHF, Jona Dervishi ka reaguar ndaj postimeve të ritualeve fetare në...

“Vendi që është i famshëm për tolerancën”, BBC shkruan për harmoninë fetare në Shqipëri

Quinn Hargitai ka publikuar në gjigantin BBC një artikull për tolerancën fetare në Shqipëri. Gazetari ka qenë në qytetin e Beratit, në jug të...

Mijëra myslimanë vërshojnë në rrugët e Romës, kundër mbylljes së Xhamive

Mijëra myslimanësh të revoltuar janë lutur jashtë Koloseut në Romë, në shenjë proteste ndaj mbylljes së xhamive në kryeqytet. Autoritetet në Romë kanë mbyllur...

Kjo hartë e animuar tregon si janë përhapur 5 besimet fetare më të mëdha në botë (Video)

Hinduizmi, Budizmi, Krishterimi, Judaizmi dhe Islami janë pesë fetë më të mëdha në botë. Gjatë mijëra viteve të fundit, këto grupe...

Krerët e besimeve fetare kundër martesave gay: Familja mes një burri dhe gruaje e shenjtë, s’duhet cënuar

Përfaqësues të lartë të 4 besimeve fetare thanë se do ti drejtohen Parlamentit për të mos ta miratuar futjen në paketën e ndryshimeve kushtetuese...

Bashkëbisedimi i reperit Gold AG me majmunin

Reperi nga Kosova, Gold AG, shpesh herë përfshihet në diskutime religjoze, kjo pasi ai ka treguar se është një besimtar i devotshëm i fesë...

Lindsay Lohan po bëhet myslimane

Aktorja amerikane Lindsay Lohan është duke përjetuar një rizgjim spiritual duke studiuar islamin. “Unë jam një person shumë spiritual dhe jam shumë...

Lajmet e fundit