Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

besim zekthi

Meta në homazhet për Besim Zekthin: Trishtues dhe pikëllues momenti për t’i dhënë lamtumirën Kryeshqiponjës së valles së shqipeve

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhet për mjeshtrin e valleve popullore Besim Zekthi, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme...

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, sot homazhet për mjeshtrin e valleve popullore Besim Zekthi

Ditën e sotme do t’i jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të valles popullore shqiptare, Besim Zekthit. Homazhet do të mbahen nga...

Ndarja nga jeta e Besim Zekthit, Kryemadhi mesazh ngushëllimi: Kam në sy imazhin e tij aq krenar e stoik si kreshnikët

Ditën e sotme u nda nga jeta mjeshtri i valleve popullore Besim Zekthi, i nderuar edhe me Dekoratën e Lartë "Nderi i Kombit". ...

Ndarja nga jeta e Besim Zekthit, Meta mesazh ngushëllimi: Lamtumirë Kryeshqiponja e valles së Shqipeve

Ditën e sotme është ndarë nga jeta mjeshtri i valleve popullore Besim Zekthi, ndërsa ka reaguar edhe Presidenti Meta, ku i shpreh ngushëllime familjarëve...

Arti në zi. Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare mjeshtri i valleve popullore Besim Zekthi

Mjeshtri i valleve popullore Besim Zekthi është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 84 vjeçare. Lajmin e bën të...

Meta vlerëson mjeshtrin e valles popullore Besim Zekthi me dekoratën “Nderi i Kombit”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi gjatë një ceremonie të zhvilluar në Teatrin Kombëtar, me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” me rastin e...

Lajmet e fundit