Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

berthamore

Testi bërthamor i nëndetëseve britanike “Trident” dështoi, kritika ndaj Theresa May

Testi i lëshimit të një rakete nga sistemi parandalues bërthamor “Trident” i Britanisë së Madhe dështoi gjatë stërvitjes në brigjet e Floridas. ...

Donald Trump: Le të fillojë gara e armatimit

“Le të nisë gara e armatimit, ne do t’ja kalojmë të gjithëve dhe do vazhdojmë edhe më tej”, kjo ka qenë deklarata shokuese e...

Skenari / Çfarë ndodh nëse Rusia vendos të lëshojë raketën atomike “Satan 2” në Europë

Gjatë javës së shkuar Rusia testoi me sukses raketën e frikshme “Satan 2”, e cila peshon 10 ton dhe mund të mbajë një ngarkesë...

Ekspertët: Putin po ndërton bunkerin gjigand, po afron lufta bërthamore

Lideri i Rusisë, Vladimir Putin, po ndërton në qetësisht një bunker gjigand nën Moskë, për të shpëtuar veten dhe miqtë e tij nga lufta...

Fotografi viziton Fukushimën 5 vite pas katastrofës nukleare që e shndërroi në qytet fantazëm

Një fotograf nga Malajzia ka arritur të kalojë barrierat e policisë duke u futur në Fukushimë përmes pyjeve rreth zonës radioaktive. Fotografi...

Kërcënimet e Koresë së Veriut, Amerika ka gati operacionin “Shield”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gati operacionin e koduar “Mburoja” për të mbrojtur veten nga kërcënimet relativisht të nivelit të ulët që burojnë...

Europa është shumë pranë një lufte bërthamore me Rusinë

Një luftë bërthamore rrezikon të shpërthejë mes Rusisë dhe Europës, dhe parashikimi i frikshëm nuk vjen nga ndonjë teori konspirative. Ish-ministri i...

Lajmet e fundit