Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

Bernjak

Heqja e barrikadave në veri, SHBA: Për dy javë normalizohet kufiri, duhet angazhim në dialogun Kosovë-Serbi

Ambasada e SHBA në Prishtinë ka reaguar pas tëeheqjes së Njësisë Speciale dhe barrikadave nga pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak. I ngarkuari me punë...

Forcat Speciale të Kosovës në veri, krah ushtarëve të KFOR: Nuk tërhiqemi pa u liruar rruga nga bllokuesit serbë

Forcat Speciale të Kosovës nuk janë tërhequr nga pika kufitare në Bërnjak, edhe pse sipas marrëveshjes së arritur në Bruksel ushtarët e KFOR kanë...

Kufiri do të sigurohet nga KFOR, nis heqja e bllokadave në Jarinjë dhe Bërnjak

Në veri ka filluar tërheqja e bllokadave. Një prej kamionëve që ka qenë në rrugë tashmë është larguar prej aty. Tërheqja e tyre vjen...

“Nuk prisnim diçka ndryshe nga Serbia”, Kurti: Po të mos ishte policia do digjeshin edhe pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla kanë folur në lidhje me situatën e tensionuar mes tyre dhe Serbisë pas...

Vendmi i Kosovës për targat, serbët në protestë, vijojn të mbyllura i pikat kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut

Është dita e tretë sot që dogana në Jarinjë dhe në Bërnjak vijon të jetë e bllokuar. Serbët vijojnë të protestojnë pas marrjes së...

Lajmet e fundit