Tirana
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Bernd Borchardt

Mbledhja e Këshillit Politik, ambasadori i OSBE thirrje palëve: Ecni në rrugën e kompromisit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka reaguar në prag të mbledhjes së sotme të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. ...

Meta e shpalli ‘non-grata’ në Presidencë, zyra qëndrore e OSBE në Vienë reagon për Borchardt

Zyra qëndrore e OSBE në Vienë reagon pas shpalljes "non-grata" të shefit të prezencës së saj në Tiranë, Bernd Borchardt, nga Presidenti Ilir Meta....

Injoroi BORCHARDT-in, META pret krahëhapur dy zyrtarët e lartë të OSBE-së

Presidenti Meta u takua me dy përfaqësuesit e lartë të Parlamentit të OSBE-së, kryetarin e saj George Tseretseli dhe sekretarin e saj Roberto Montella....

Incidenti me BORCHARDT-in, njëra prej grave anëtare e forumit të PD-së (FOTO-VIDEO)

Njëra prej protestuesve në sallën ku po mbahej ‘’Forumi për Zhvillimin e Medias’’ është anëtare e forumit të PD-së Enxhi Turtulli.   ...

Incident në Forumin e Medias, 5 gra hyjnë në sallë dhe protestojnë kundër BORCHARDT: Shame on you! (FOTO-VIDEO)

Forumi për Zhvillimin e Medias, organizuar nga OSBE-ja ka patur disa minuta ndërprerje teksa 5 gra  protestuan me pankarta ndaj kreut të misionit të...

U tregoi gishtin e mesit protestuesve, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Veprimi i Borchard fyes, cënon reputacionin e OSBE

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon gjestin e kreut të Pranisë së OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt, i cili u tregoi gishtin e mesit disa...

Ndërkombëtarët heqin dorë përfundimisht, ambasadori i OSBE: Zgjedhjet çështje e Parlamentit

Duket se ndërkombëtarët kanë hequr dorë dhe nuk do të kenë asnjë rol për zgjidhjen e situatës politike në Shqipëri. Këtë...

‘Borchardt turp për ju’, Policia merr në mbrojtje ambasadorin e OSBE dhe familjen

Pak ditë pas parullës ‘Borchardt shame on you’ (Borchardt turp për ju) poshtë pallatit ku banon ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, i...

Vuri para përgjegjësisë opozitën, militantët e PD dhe LSI i zhgarravisin korridorin e shtëpisë ambasadorit të OSBE

Institucioni i OSBE reagoi ashpër ndaj dhunës në protestën e opozitës dhe vuri para përgjegjësisë organizatorët e protestës. OSBE dënoi ata...

Shpalli kandidaturën për Bashkinë e Tiranës, shpërthen Kokëdhima: Më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje…

Partia Zgjidhja ka reaguar për deklaratat e ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt, i cili tha se ndryshimi i datës së zgjedhjeve vendore është një...

Lajmet e fundit