Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

berlin

Balla në Berlin: Gjermania mbështet fillimin e bisedimeve për anëtarësim e Shqipërisë në BE këtë vit

Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla vijoi takimet në Parlamentin Gjerman (Bundestag) dhe me përfaqësues të Qeverisë gjermane. Gjatë...

Haradinaj takon sot Merkel, çfarë do diskutojnë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet në Berlin në vizitë njëditore ku do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel. Kryeministri...

Haradinaj takim me kancelaren Merkel, pritet me nderime ushtarake në Berlin (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Berlin, ndërsa është pritur me nderime të larta ushtarake nga autoritetet e gjermane. ...

Basha jep detaje nga vizita në Berlin: Pata një bashkëbisedim me Komisionerin e BE për Buxhetin

Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet në Gjermani që prej ditës së djeshme. Përmes një postimin në faqen e tij, Basha ka bërë me...

Nuk do ta besoni, ja cili është emri më i përdorur në Berlin

Kohët e fundit, vërehet që prindërit e rinj të zgjedhin për fëmijët e tyre emra nga më të çuditshmit.   MIrëpo, kryeqyteti...

Berat BUZHALA për takimin në Berlin, Haradinaj i tha Ramës: A ma ha b*len?

Gazetari i Kosovës Berat Buzhala ka shkruar një artikull me titull ‘Rama në Berlin, kush çfarë i tha kujt (dhe Baton Haxhiu über alles)’....

Cakaj publikon foto nga kafja me Merkelin, Ramën e Spiropalin, zbulon çfarë garancie ka marrë nga kancelarja

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, duket tejet entuziast nga Berlini. Ai ka publikuar këtë foto teksa pi kafe me...

Integrimi i Shqipërisë në BE, Rama takim me kryetaren e socialdemokratëve në Berlin

Gjatë vizitës së tij në Gjermani, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Kryetaren e Partisë Socialdemokrate Andrea Nahles. Mësohet se...

Lajmet e fundit