Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

berisha non-grata

Frrok Çupi: Tiranët i mbanin fëmijët larg, Berisha i përfshiu në krime! Shqipëria ka punuar për familjen e tij që në 1992, vetëm SHBA...

Analisti i njohur si kritik i fortë i Sali Berishës, Frrok Çupi ka folur sot në media lidhur me lajmin e shpalljes “non-grata” në...

Astrit Patozi fton në fushëbetejë Lulzim Bashën: Të mbajë QENDRIM për Berishën; PS-së po i vjen radha

Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar sot lajmin e fortë të ardhur direkt nga Uashingtoni, për shpalljen “non-grata” të Sali Berishës në...

Nard Ndoka bën deklaratën e PAPRITUR pas shpalljes së Berishës “non-grata”

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka reaguar pak minuta më parë lidhur me lajmin e bujshëm sot në mesditë, ku Sekretari Amerikan i Shtetit,...

“Ky është një mesazh i qartë”, Xhafaj komenton “non-gratan” e Berishës: Sinjal për nevojën jetike për demokraci në Shqipëri

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj ka komentuar vendimin e DASH, për të shpallur person “non-grata” ish-kryeministrin e vendit, Sali Berisha. Deputeti i...

Edi Paloka pa fjalë pas “non-gratas” së Berishës, nxjerr foton e ish-kryeministrit me Bushin, Ramës i kujton takimin me Vuçiç

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë. I dalë nga zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Durrësit ka reaguar pas vendimit të DASH,...

S’ndalet Balla, risjell aferën korruptive të CEZ: Berisha i çoi 414 milionë euro dëm Shqipërisë, të hetohen me urgjencë personat e përfshirë

Deputeti i PS Taulant Balla ka reaguar sërish pas vendimit të DASH, i cili shpalli “non-grata” ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Në një postim në Facebook,...

“Berisha ‘non-grata’, një lajm që duhet të mbushë me trishtim çdo shqiptar”

Nga Gazmend Kapllani Shpallja zyrtarisht e ish Presidentit dhe KM Shqiptar z. Sali Berisha si non-grata nga administrata Amerikane eshte nje lajm qe duhet te...

Berisha “non-grata”, Aleksandër Çipa: Goditje politike, më e madhja në këto 30 vite…

Analisti Aleksandër Çipa ka kometuar vendimin e DASH, i cili shpalli “non-grata” ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Ai u shpreh se kjo është një çështje politike...

Deputeti i PS reagon pas shpalljes “non-grata” të Berishës: Të bashkuar kundër korrupsionit

Deputeti i PS, Ervin Bushati i cili nuk do të jetë më pjesë e Kuvendit në shtator 2021, ka reaguar lidhur me lajmin e...

Berisha “NON-GRATA” në SHBA, zyrtari i PD “zbulon” kush fshihet pas VENDIMIT: I padëshiruar sepse nuk lejoi hapjen e…

Kryeredaktori i gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi dhe njëkohësisht Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, ka reaguar për vendimin e DASH, i cili shpalli...

Lajmet e fundit