Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

berisha non-grata

Spartak Ngjela paralajmëron Presidentin dhe ish-kryeministrin për “fazën e dytë”: Ilir Meta do të shpallet “non grata” në SHBA, bashkë me Berishën do të...

Avokati Spartak Ngjela ka paralajmëruar Presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha se do të goditen penalisht.Sipas tij, pasi Parlamenti të shkarkojë me 2/3...

A e keni penguar drejtësinë? Berisha: Fatmir Mediut i hoqa imunitetin pas Gërdecit, Meta iku vetë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediet ka dhënë sqarimet e tij, lidhur me “pengimin e çështjes së drejtësisë” në vend, për të...

Ish-ambasadori shqiptar në SHBA: Vendimi “non-grata” nuk e TUND fare Berishën, do vazhdojë të qendrojë në politikë

Ish-ambasazori shqiptar në OKB dhe SHBA, Agim Nesho ka komentuar vendimin e sotëm të DASH, ku u njoftua se ish-kryeministri Sali Berisha shpallet “non-grata”....

“Kim ka ardhur këtu me një mision specifik”, juristi PARALAJMËRON: Në tetor do të ketë vendim tjetër të SHBA-së

Juristi Kreshnik Spahiu duke komentuar temën e ditës, “Berisha non-grata” ka thënë se ky nuk është dhe nuk do të jetë i vetmi vendim...

Berisha “non-grata”, miku gjerman i Bashës i bën Yuri Kimit komentet e ashpra në Twitter (FOTO)

Martin Henze, një nga zyrtarët gjermanë më pranë Bashës, ka reaguar në një mënyrë që nuk pritej, lidhur me vendimin e DASH për të...

“Këmbanat po bien për të”, sekretari i PS tregon kush është politikani tjetër që pritet të shpallet “non-grata” pas Berishës

Sekretari i PS-së për mediat, Alfred Peza ka folur hapur duke thënë se vendimi i DASH për shpalljen “non-grata” të Berishës është një këmbanë...

Berisha “non-grata”, Ndreca: Vendim i merituar, por do doja të ishte gjykuar nga institucionet tona

Analistët në studion e “Open” kanë dhënë mendimet e tyre lidhur me lajmin më të rëndësishëm të kohëve të fundit, shpalljen “non-grata” të ish-kryeministrit...

“Udhëheqësi më pro-amerikan që kemi njohur”, vijon mbështetja në radhët e PD për Sali Berishën (REAGIMET)

Shumë nga PD-ja kanë reaguar tashmë lidhur me vendimin e SHBA, për të shpallur person “non-grata” ish-kryeministrin tonë Sali Berisha. Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan...

Basha i del në krah Berishës: Vendimi i DASH është i pabazë, nxirrni provat që keni!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar për lajmin e bujshëm të shpalljes “non-grata” të Berishës nga DASH. Mesa duket ai siç ka thënë...

“Do mbështeste Metën dhe do krijonte destabilitet me protesta”, Spahiu këshillon Bashën: Largo Berishën ose e ke ti radhën!

Juristi Kreshnik Spahiu, i njohur si një kritik i fortë i z.Berisha prej vitesh, dhe pse i dhanë dorën njeri-tjetrit në çadrën e “famshme”...

Lajmet e fundit