Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

berisha non-grata

Sali Berisha në emisionin e Grida Dumës: Po ecja drejt mbylljes së politikës, më riktheu “non-grata” e Antony Blinken

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se në politikën aktive është rikthyer pasi iu cënua dinjiteti nga shpallja non-grata nga SHBA, sipas tij pa fakte dhe...

Rama komenton për herë të parë vendimin e SHBA për Berishën: Ç’punë kemi ne si e lidh kalin PD-ja te dera e DASH-it, që...

Kryeministri Edi Rama përsëriti dhe një herë diskursin e tij, si në ditën kur mbajti fjalën përshëndetëse pas fitores së 25 prillit. Ai tha...

Urdhri ekzekutiv i Joe Biden, shpërthen Aldo Bumçi: S’ka lidhje me Shqipërinë dhe as me shpalljen “non grata” të Berishës

Mbrëmjen e sotme u diskutua vendimi i SHBA-së për përfshirjen e Shqipërisë në urdhrin ekzekutiv, i cili parashikon bllokimin e pasurive dhe pezullimin e...

Blinken bën deklaratë URGJENTE pas URDHRIT të Joe Biden: Të vendosur të luftojmë pandëshkueshmërinë ndaj të përfshirëve në korrupsion madhor! Është shtuar dhe Shqipëria

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë deklaratën urgjente të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Kjo deklaratë e Departamentit Amerikan të...

Për kë e lëshoi Biden URDHRIN? Duma i merr me radhë, nga Kosova e ish-Jugosllavia, te marrëdhëniet me Turqinë: S’e kanë me Berishën, s’merren...

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit dhe e zgjedhur në qarkun e Tiranës, Grida Duma ka...

Kongresmeni “e kap në befasi”, Antony Blinken përgjigjet për herë të parë për shpalljen “non grata” të Sali Berishës: Në këtë çështje procesi u...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken është pyetur sot në Komisionin e Punëve të Jashtme të Shtëpisë së Bardhë, mbi vendimin për shpalljen ‘non...

Berisha intervistë për “Washington Times” pas shpalljes “non-grata”: Blinken i mori informatat nga lobimi i korruptuar i Ramës dhe Sorosit

Ish-Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha këmbëngul se nuk ka fakte pas akuzave për korrupsion të ngritura kundër tij nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony...

Enno Bozdo i del në krah Berishës: Jam i bindur se lideri historik i PD do ta fitojë “luftën” kundër SHBA

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Enno Bozdo komentoi shpalljen “non grata” të  ish-kryeministrit Sali Berisha, pak ditë më parë nga Departamenti Amerikan i...

Ish-prokurori i bindur: Gjyqi i Berishës në Paris do jetë me një seancë dhe do humbasë! E gjitha është vazhdë e një mega-operacioni të...

Ish-prokurori që ka pasur në dorë çështjen e Gërdecit, Shkëlqim Hajdari ka komentuar mbrojtjen e Berishës në Paris, ndaj Sekretarit të Shtetit Antony Blinken...

Vjen reagimi i radhës nga familja Haklaj: Saliu iu mori shqiptarëve kafshatën në gojë, ne na shembi shtëpinë dhe na dhunoi varret e të...

Aishe Haklaj, motra e vëllezërve Haklaj të Tropojës, ka reaguar pas vendimit të DASH për shpalljen “non grata” të Sali Berishës. Ky është reagimi...

Lajmet e fundit