Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

berati

VIDEO/ Ervin Demo inaguron parkingun e ri në qendër të Beratit: Vitet që kemi para do të mbahen mend në të gjithë Shqipërinë

Kryetari i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, inaguroi parkingun e ri në qendër të qytetit. Projekti, një ndër më madhorët në qytetin e Beratit,...

Berati në revistën prestigjioze amerikane, “Time” u sugjeron turistëve qytetin e një mbi një dritareve

Revista prestigjioze amerikane “Time”, i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit, duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t'u vizituar...

O Berat ç’e pate fat

Kur thua Berati mendon trashëgiminë, UNESCO, qytetin e një mbi një dritareve. Pastaj të shkon mendja te gurët e Osumit, lagjet “Kala”, “Mangalem”, “Goricë”…e...

Berati, plazhet dhe vallet shqiptare, shkojnë në Panairin Ndërkombëtar të Kinës

Panairi i pestë Ndërkombëtar i Importit të Kinës (CIIE) do të mbahet në Shanghai nga 5 deri më 10 nëntor 2022. Si panairi i...

Ambicia e Sazan Gurit: NASA do ngrejë anijet kozmike në Tomorr! Hyrja në Berat do jetë 10 euro (VIDEO VIRALE)

Ambientalisti i njohur Sazan Guri bëhet shpesh objekt i mediave për deklaratat e tij, shkruan newsbomb.al. Këtë herë, ai ka shpalosur ambicien për t'u...

“Drejt përfundimit”, Rama poston foto nga Drejtoria Rajonale e Beratit

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga Drejtoria Rajonale (DRSHTRR) Berat. Rama poston foto nga punime dhe shkruan se puna...

Ndryshon plani: Grupi i parë i afganëve nuk do qëndojë as në Tiranë e as në Durrës, ja në cilin QYTET

Tirana, Durrësi dhe Berati janë tre destinacionet e para ku do akomodohen afganët që do të vijnë gjatë kësaj jave në Shqipëri. Burime për Euronews...

Sot, qyteti i një mbi një dritareve bën 13 vite në UNESCO, një pasuri e rrallë për Shqipërinë dhe gjithë Ballkanin

Berati, i quajtur ndryshe dhe si qyteti i një mbi një dritareve, sot bën plot 13 vite i anëtarësuar në UNESCO. Në Sesionin e...

Berati merr materiale zgjedhore, transporti bëhet me ushtrinë, në masa të rrepta sigurie

Ditën e sotme qyteti i Beratit ka marrë materialet zgjdhore, për zgjedhjet e 25 prilit. Berati është bërë qyteti i parë që merr materialet zgjedhore...

Ja sa EFEKTIVË JANË DEPUTETËT në bazë qarqesh! Berati mban kampion, Shkodra dhe Lezha në gjendje dramatike

ISP publikon disa të dhëna interesante sa i takon efektivitetit të deputetëve në rang qarqesh. Një kalkulim i angazhimit të deputetëve...

Lajmet e fundit