Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

berat

Masa për sigurinë rrugore, arrestohen 5 persona

Policia Rrugore në Berat ka ushtruar kontrolle kundër shkeljeve në transport dhe mësohet se janë arrestuar 5 persona për "Drejtim automjeti në mënyrë të...

Sekuestrohen 11 mijë euro të falsifikuara, policia arreston 3 persona

Policia e Beratit ka arrestuar tre persona nën akuzën e “falsifikimit të monedhave”. Në prangat e policisë kanë rënë shtetasit Ilir Zere, Briken Gëri...

Mori një çadër në rrugë, Prokuoria e Beratit këmbëngul që 46 vjeçari të dënohet me burg

Dritan Telegrafi, 46 vjeç, është i akuzuar për vjedhjen e një çadre në Berat. Për një muaj, prokuroria dhe gjykata e këtij rrethi kanë...

Blushi dhe Hafizi në Berat: Shqipëria mund të bëhet, t’i japim fund tragjedisë

Deputetët Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi të shoqëruar nga anëtarët e Partisë Socialiste, Maqo Lakrori, Marko Bello dhe Petrit Ago kanë zhvilluar sot një...

Guroret e pakontrolluara kërcënojnë malin e shenjtë të Tomorrit

utaj zona më e mbishfrytëzuar në mënyrë të paligjshme është e ashtëquajtura faqja P e malit të Tomorrit, e ndodhur  mbi qytetin e Poliçanit....

Makina përlpas për vdekje këmbësorin në Berat

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtari ka ndodhur disa minuta më parë në qytetin e Beratit. Mjeti tip “Benz” me...

“Fuoristrada” përplas kalimtaren në autostradë, humb jetën nëna e 5 fëmijëve

Një aksident rrugor i ka marrë jetën një nëne të 5 fëmijëve në autostradën Lushnje-Berat gjatë natës. 55-vjeçarja ka tentuar të kalojë rrugën ndërkohë...

Procedohet mjekja në Berat, tentoi të fshehë aksidentin

Një mjeke në Spitalin e Beratit është proceduar penalisht pasi ka tentuar të shfehë një aksident, duke mos njoftuar efektivët e policisë. ...

Gruaja i vë flakën vetes në Berat, terrorizohen banorët. E transportojnë me urgjencë në spital

Një grua ka vendosur ti vërë flakën vetes mëngjesin e sotëm në mes të Beratit. Gruaja ka lagur trupin me bvenzinë dhe me një...

Ndotet me kimikate lumi “Osum” në Berat, banorët: Burim epidimie për ne

Lumi "Osum" në qytetin e Beratit është ndotur sërisht me kimikate, ndërkohë që banorët kanë shprehur shqetësimin e tyre duke thënë se “era e...

Lajmet e fundit