Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

berat

Revista londineze rendit 10 qytetet më të lira dhe më të mira në Europë, mes tyre dhe Berati

Revistës “Condé Nast Traveler” ka renditur 10 qytet më të bukura dhe më të lira në Europë. Në një video teksa në rrjetet sociale revista...

Dita e Ujit të Bekuar, besimtarët ortodoksë festojnë hedhjen e Kryqit në ujë

Qindra besimtarët në Berat kanë marrë pjesë sot në ritualin e përvitshëm për Ditën e Ujit të Bekuar. Kryqi është hedhur nga Ura e...

Zbulimi i serave me kanabis në Berat, dosja hetimore kalon në duart e SPAK

Prokuroria ka shpallur moskompetencën për serat e përpunimit të kanabisit që u zbuluan pak javë më parë në Berat, duke ia ka përcjellë dosjen...

Aksident në aksin Berat-Lushnjë, makina përplas për vdekje 72-vjeçarin, e lë në tokë dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin nacional Berat-Lushje, në fshatin Polizhan. Bëhet me dije se një makinë...

Meta prezanton kandidatin e Bashkisë së Kuçovës: Lefter Maliqi është vullkan, kjo qeveri ka prioritet vetëm të ngrejë kulla

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim me qytetarët e Beratit, ku ka prezantuar kandidatin e opozitës...

Meta mbështet kandidatin e opozitës për Bashkinë e Beratit: Do sjellë ndryshimin që ky qytet meriton!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur mbështetjen për kandidatin për kryebashkiakun e Beratit, Dr.Zija Ismailin. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Ngacmoi seksualisht 32 vjeçaren, arrestohet burri nga Berati

Një 52 vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht, një shtetase 32 vjeçe nga Roskoveci. Ka qenë e reja...

Aksion kundër lojrave të fatit, goditen dy raste në Berat dhe një në Durrës, arrestohen 2 persona

Policia ka zhvilluar një aksion kundër lojrave të fatit, ku janë goditur dy raste në Berat dhe një në Durrës. Bëhet me dije se në...

“Unë mbeta me 30 kalorës”, Sazan Guri ngre akuza për vjedhje votash në primare: Se mendoja të ndodhte brenda llojit, kandidati me porosi shtoi...

Ambientalisti i njohur Sazan Guri arriti të marrë 30 vota në garën brenda pirmareve të Partisë Demokratike për kandidatët për kryetarë bashkie. Guri, ndonëse aludon...

Robert Aliaj tregon sulmin që përjetoi në 1991: Më masakruan 20 policë, shefi i policisë së Beratit më çau fytyrën

Artisti Robert Aliaj Dragot ka rrëfyer një prej historive më të dhimbshme të jetës së tij duke thënë se e kanë dhunuar në vitin...

Lajmet e fundit