Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

berat

Meta mbështet kandidatin e opozitës për Bashkinë e Beratit: Do sjellë ndryshimin që ky qytet meriton!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur mbështetjen për kandidatin për kryebashkiakun e Beratit, Dr.Zija Ismailin. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Ngacmoi seksualisht 32 vjeçaren, arrestohet burri nga Berati

Një 52 vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht, një shtetase 32 vjeçe nga Roskoveci. Ka qenë e reja...

Aksion kundër lojrave të fatit, goditen dy raste në Berat dhe një në Durrës, arrestohen 2 persona

Policia ka zhvilluar një aksion kundër lojrave të fatit, ku janë goditur dy raste në Berat dhe një në Durrës. Bëhet me dije se në...

“Unë mbeta me 30 kalorës”, Sazan Guri ngre akuza për vjedhje votash në primare: Se mendoja të ndodhte brenda llojit, kandidati me porosi shtoi...

Ambientalisti i njohur Sazan Guri arriti të marrë 30 vota në garën brenda pirmareve të Partisë Demokratike për kandidatët për kryetarë bashkie. Guri, ndonëse aludon...

Robert Aliaj tregon sulmin që përjetoi në 1991: Më masakruan 20 policë, shefi i policisë së Beratit më çau fytyrën

Artisti Robert Aliaj Dragot ka rrëfyer një prej historive më të dhimbshme të jetës së tij duke thënë se e kanë dhunuar në vitin...

“Nuk mund ta mbyllja më mirë vizitën në Ballkanin Perëndimor sesa këtu në Berat”, presidenti gjerman mrekullohet nga kulinaria dhe qyteti i një mbi...

Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier dhe delegacioni që e shoqëron ka pasur Beratin si qëndresën kryesore dy ditore në Shqipëri, një ndër qytetet...

Ish-vjehrri ja merr fëmijët në Itali, Prokuroria nuk merret me kallëzimin, Policia e drejton qytetarin te Fiks Fare

Një qytetar nga Berati denoncoi në emisionin Fiks Fare se i kanë rrëmbyer dhe trafikuar drejt Italisë 2 fëmijët e tij 7 vjeçar. Për...

Emërohet shefi i ri i Krimeve dhe i Komisariatit në Berat (EMRAT) 

Komisariati i Policisë së Beratit ka bërë disa ndryshime në postet e shefit të krimeve dhe atij të komisariatit. Bëhet me dije se Ledjon...

Muhamet Rrumbullaku me “dorë të hekurt”, shkarkon drejtorin e Beratit dhe e “degdis” në Akademi, shefat e Krimeve përjashtohen përgjithmonë (EMRAT)

Muhamet Rrumbullaku, drejtor i Policisë së Shtetit, ka zhvilluar një analizë pune me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat. Shtatë drejtues dhe specialistë...

Shkarkohet drejtori i policisë së Beratit, ja kush e zëvendëson

Është shkarkuar nga detyra drejtori i Policisë së Beratit, Edmond Tarkaj. Bëhet me dije se Tarkaj është zëvendësuar nga Kastriot Skënderi, i cili më herët...

Lajmet e fundit