Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

berat

EMRI/ Shpërndante heroinë, arrestohet 47-vjeçari në Berat

Një 47-vjeçar në Berat ka rënë në prangat e policisë për shitje të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Zamir Zerellari,...

Drejtonte makinën i dehur, arrestohet shoferi që tentoi të korruptonte policët me 20 mijë lekë

5 drejtues mjetesh janë arrestuar në Berat dhe tre janë proceduar pasi akuzohen për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Në vijim të veprimeve procedurale,...

Vidhnin banesa e dyqane, arrestohet 27-vjeçari në Berat, një tjetër shpallet në kërkim

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit pasi akuzohet për disa vjedhje. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi R....

E trishtë në Berat, babai gjen djalin të mbytur në lumë

Jurgen Merkaj, një i ri nga Berati, është gjetur i pajetë nga babai i tij në lumin e fshatit Orizaj. Ai kërkohej nga familje...

“Na pëlqente leku”, rrëfehet gruaja që punonte në fermën e kanabisit: Shefat kishin kode e na lajmëronin kur kishte kontroll nga Policia, fshiheshim në...

Një ish-punëtore në fermën e kanabisit në Berat ka rrëfyer sot historinë e saj personale gjatë kohë që punonte në punishte së bashku me...

EMRI/ Kreu marrëdhënie seksuale me të miturën, arrestohet 65 vjeçari në Berat, ja çfarë iu gjet në banesë

Një 65 vjeçar është arrestuar nga Policia në Berat, pasi akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur. Bëhet me dije se gjatë...

Revista londineze rendit 10 qytetet më të lira dhe më të mira në Europë, mes tyre dhe Berati

Revistës “Condé Nast Traveler” ka renditur 10 qytet më të bukura dhe më të lira në Europë. Në një video teksa në rrjetet sociale revista...

Dita e Ujit të Bekuar, besimtarët ortodoksë festojnë hedhjen e Kryqit në ujë

Qindra besimtarët në Berat kanë marrë pjesë sot në ritualin e përvitshëm për Ditën e Ujit të Bekuar. Kryqi është hedhur nga Ura e...

Zbulimi i serave me kanabis në Berat, dosja hetimore kalon në duart e SPAK

Prokuroria ka shpallur moskompetencën për serat e përpunimit të kanabisit që u zbuluan pak javë më parë në Berat, duke ia ka përcjellë dosjen...

Aksident në aksin Berat-Lushnjë, makina përplas për vdekje 72-vjeçarin, e lë në tokë dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin nacional Berat-Lushje, në fshatin Polizhan. Bëhet me dije se një makinë...

Lajmet e fundit