Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Beograd

Kosto e jetesës, Tirana dhe Beogradi më të shtrenjtët në rajon, Prishtina më e lira

Beogradi në Serbi dhe Tirana në Shqipëri janë dy kryeqytetet më të shtrenjta në rajon, sipas indeksit të mesviti të Numbeo, database më e...

Scholz kërkesë Vuçiçit: Bëhu pjesë e sanksioneve të BE ndaj Rusisë

Kancelari gjerman Olaf Scholz, ka thënë se i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, t'i bashkohet sanksioneve të Bashkimit Evropian, ndaj Rusisë. Scholz vizitoi...

Do krahasonte Kosovën me Ukrainën, ministri rus flet për vizitën e anuluar në Beograd: Mbështesim nismën e Serbisë për “Ballkanin e Hapur”

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, ka reaguar sot për vizitën që nuk mund të bënte në Serbi, për shkak se të gjitha vendet...

Bullgaria, Maqedonia dhe Mali i Zi i hapin punë Lavrovit, mbyllin qiellin para vizitës së tij në Serbi

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar një vizitë zyrtare në Serbi në datat 6 dhe 7 qershor. Por duket se rruga për të...

Filmi “Zgjoi” shfaqet në Beograd, interesim i madh nga serbët për ta parë: Flet për luftën e Kosovës

Filmi "Zgjoi" i regjisores Blerta Basholli është duke u shfaqur në kinotekën e Jugosllavisë në Beograd, në kuadër të festivalit "Mirdita, Dobar dan". Numri...

“Krimi i organizuar i lidhur me qeverinë në Beograd po sulmon policinë në veri të Kosovës”

Policia shqiptare në Veri të Kosovës është sulmuar nga anëtarë të krimit të organizuar serb, të lidhur me qeverinë në Beograd. Kështu shprehet analisti i...

“Qëllimi i Kosovës është Shqipëria e Madhe”, Tirana e Beogradi “përplasen” në Këshillin e Sigurimit të OKB (Debati i plotë)

Dje është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Në këtë mbledhje ka pasur debate të forta, ku një ndër...

KËRCËNOI me vdekje Vuçiçin, arrestohet serbi: Nuk kisha marrë ilaçet

Pas kërcënimit me vdekje ndaj presidentit AAleksandër Vuçiç, policia serbe ka vënë në pranga autorin. Sipas mediave vendase mësohet se shtetasi N.S, nga Beogradi, është...

“Zemra ime ka mbetur në vendin tim”, atletja ukrainase fitoi medaljen e artë në kërcimin së larti në Beograd

Jaroslava Mahuchikh, e cila u detyrua të linte shtëpinë e saj pas pushtimit rus të Ukrainës, ka fituar medaljen e artë në kërcimin së...

“Ja u vuri vizën”, Berisha nga Tropoja: Veriu i Shqipërisë është diskriminuar! Rama është kapur peng si argat i Beogradit

“Foltorja” e kësaj të mërkure për ish-kryeministrin Sali Berisha është tepër e veçantë pasi ai është rikthyer në vendin e tij, në Tropojë. Gjatë fjalës...

Lajmet e fundit