Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

Beograd

Rama në forumin e Beogradit, por pa Kosovën. Diskutohen marrëdhëniet shqiptaro-serbe, arrestimi i Thaçit dhe Trepça

Forumi mbi Sigurinë në Beograd (Belgrade Security Forum) me moton “Demokracia përball krizën e trendeve botërore” që do të mbahet nga nesër (12 deri...

Vuçiç kërkon rikthimin e fluturimeve Beograd-Prishtinë, jep një detaj interesant për udhëtarët shqiptarë

Kryeministri i Serbisë, Aleskandar Vuçiç ka deklaruar pas takimit me kryeministrin Edi Rama në Paris, se vendi i tij është interesuar për krijimin e...

Oferta e çuditshme e lokalit, 5% ulje për çdo gol që pëson Shqipëria

Serbëve akoma nuk u ka dalë inati i kualifikimit të Shqipërisë për në Euro2016. Një lokal në Beograd ka vendosur t’u ofrojë klientëve të...

Inva Mula, sopranoja e parë shqiptare që këndon në Beograd? Tole “zbulon” Tefta Tashko Koçon

Diva e muzikës operistike, Inva Mula do të bëhet e para shqiptare e cila këndon në Teatrin Kombëtar të Beogradit. Sopranoja...

Daçiç: Kosova në UEFA jashtë çdo rregulli, do e kundërshtojmë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka reaguar pas vendimit të UEFA-s për të pranuar Kosovën si anëtare të 55-të të saj. Daçiç...

U rikthye pas 17 vitesh, i moshuari: Mendoja se familja ime ishte vrarë dhe Kosova u shkatërrua

Dhjetëra familje të personave të pagjetur kanë vërshuar në fshatin Zajm të Klinës për të kërkuar informacion për familjaret e tyre të cilët u...

Princi Charles flet në Beograd për Rita Orën dhe Nënë Terezën

Princ Charles, gjatë qëndrimit të tij në Beograd, në kuadër të xhiros së tij në Ballkan, ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Serbisë, ku...

Prishtina dhe Tirana dështojnë sërish, Serbia rikthen UNMIK-un

Një tjetër goditje për forcimin e njohjes ndërkombëtare të Kosovës është dhënë sot pasdite me rezolutën e miratuar në Asamblenë e Këshillit të Europës....

Beogradi numëron fitoret diplomatike kundër Kosovës

Drejtori i zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç ka numëruar ato që ai ka quajtur fitore diplomatike kundër Kosovës gjatë vitit 2015. ...

Dy meshkuj puthen brenda Kuvendit të Serbisë, debatet përfshijnë vendin

Dy aktivistë të komunitetit LGBT në Serbi kanë shkaktuar një debat të madh me veprimin e tyre. Boban Stojanoviç dhe Adam Pushkar janë puthur...


Lajmet e fundit