Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

Beograd

Një ditë para takimit me Kurtin, Vuçiç bisedon me ambasadoren kineze për Kosovën, ja çfarë kërkon nga BE  

Situata në Kosovë ka qenë temë diskutimi në një takim mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe ambasadores kineze në Beograd, Chen Bo. Siç ka...

Shaip Kamberi në Ambasadën Amerikane në Beograd, tregon cilat janë kërkesat e shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan në Serbi, Christopher R. Hill, për...

Kosto e jetesës, Tirana dhe Beogradi më të shtrenjtët në rajon, Prishtina më e lira

Beogradi në Serbi dhe Tirana në Shqipëri janë dy kryeqytetet më të shtrenjta në rajon, sipas indeksit të mesviti të Numbeo, database më e...

Scholz kërkesë Vuçiçit: Bëhu pjesë e sanksioneve të BE ndaj Rusisë

Kancelari gjerman Olaf Scholz, ka thënë se i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, t'i bashkohet sanksioneve të Bashkimit Evropian, ndaj Rusisë. Scholz vizitoi...

Do krahasonte Kosovën me Ukrainën, ministri rus flet për vizitën e anuluar në Beograd: Mbështesim nismën e Serbisë për “Ballkanin e Hapur”

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, ka reaguar sot për vizitën që nuk mund të bënte në Serbi, për shkak se të gjitha vendet...

Bullgaria, Maqedonia dhe Mali i Zi i hapin punë Lavrovit, mbyllin qiellin para vizitës së tij në Serbi

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar një vizitë zyrtare në Serbi në datat 6 dhe 7 qershor. Por duket se rruga për të...

Filmi “Zgjoi” shfaqet në Beograd, interesim i madh nga serbët për ta parë: Flet për luftën e Kosovës

Filmi "Zgjoi" i regjisores Blerta Basholli është duke u shfaqur në kinotekën e Jugosllavisë në Beograd, në kuadër të festivalit "Mirdita, Dobar dan". Numri...

“Krimi i organizuar i lidhur me qeverinë në Beograd po sulmon policinë në veri të Kosovës”

Policia shqiptare në Veri të Kosovës është sulmuar nga anëtarë të krimit të organizuar serb, të lidhur me qeverinë në Beograd. Kështu shprehet analisti i...

“Qëllimi i Kosovës është Shqipëria e Madhe”, Tirana e Beogradi “përplasen” në Këshillin e Sigurimit të OKB (Debati i plotë)

Dje është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Në këtë mbledhje ka pasur debate të forta, ku një ndër...

KËRCËNOI me vdekje Vuçiçin, arrestohet serbi: Nuk kisha marrë ilaçet

Pas kërcënimit me vdekje ndaj presidentit AAleksandër Vuçiç, policia serbe ka vënë në pranga autorin. Sipas mediave vendase mësohet se shtetasi N.S, nga Beogradi, është...

Lajmet e fundit