Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
71 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Benjamin Netanjahu

Zyrtare: Benjamin Netanyahu akuzohet për korrupsion dhe mashtrim

Prokurori i përgjithshëm i Izraelit ka akuzuar kryeministrin Benjamin Netanyahu për ryshfet, mashtrim dhe shkelje të besimit në lidhje me tre raste të ndara....

Rryshfet e mashtrim, Prokurori i Përgjithshëm ngre tre akuza për kryeministrin Netanjahu

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit planifikon të padisë kryeministrin Benjamin Netanjahu për korrupsion. Avichai Mandelblit tha ditën e sotme se Netanjahu...

Kryeministri izraelit viziton Shqipërinë në 1 nëntor

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu do të vizitojë Shqipërinë në fillim të muajit të ardshëm. Lajmin e ka bërë me dije...

Kryeministri i Izraelit në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë në spital

Kryeministi izraelit Benjamin Netanjahu, raportohet se është shtruar me urgjencë në spital pas disa komplikacioneve shëndetësore që kishte shfaqur ditët e fundit. ...

Trondit Izraeli: Pranon se ka bombarduar Sirinë, paralajmëron dhe Iranin (VIDEO)

Izraeli për herë të parë ka pranuar me anë të një videoje se në vitin 2007 ka bombarduar  një reaktor bërthamor në Siri , duke paralajmëruar...

Kërkesa e Netanyahut për territore që habiti edhe Donald Trump, Obama e hodhi poshtë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi dje presidentit amerikan, Donald Trump që vendi i tij të njihte sovranitetin e Izraelit mbi Lartësitë Golan. ...

Pas Theresa May, Donald Trump fton në Shtëpinë e Bardhë Benjamin Netanjahun

Lideri i parë botëror që pritet të takohet me Presidentin e ri të SHBA-ve Donald Trump, është kryeministrja Britanike Theresa May. Takimi mes tyre...

Kryeministri i Izraelit merret në pyetje nga policia për tre orë rresht

Autoritetet kanë marrë në pyetje kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, për tre orë rresht, lidhur me akuzat se ai ka pranuar dhurata të shtrenjta nga...

Rezoluta e OKB jep rezultatet e para, Netanjahu kërkon ndalimin ndërtimeve në Jerusalemin Lindor

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu kërkoi shtyrjen e shqyrtimit të lejeve të ndërtimit në lagjet e kolonizimit në Jerusalemin Lindor, për të shmangur më shumë...

Netanjahu kërcënon Zelandën e Re: Veprimi juaj, deklaratë lufte kundër Izraelit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu e ka konsideruar angazhimin e Zelandës së Re për kalimin e rezolutës në OKB që kërkonte ndalimin e ndërtimeve...

Lajmet e fundit