Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Ben Blushi

“Shqipëria si Ukraina e viteve ’90”, balerini rrëfehet për Ben Blushin: Njerëzit rrinë në kafe me kostum, marrëveshjet bëhen me një shtrëngim dore

Nga Ben Blushi NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE Nikita Savin është nga Ukraina. Kur filloi lufta erdhi në Orikum. Aty jeton në një vilë me qira. Si...

Jo vetëm Spiropali dhe Fuga, ja kush e shoqëron Ramën në Kiev (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Ukrainë, ku ka parë nga afër krimet e luftës dhe rrënojat në qytet nga bombardimet e...

VIKTOR ZHUSTI/ Ben Blushi sjell ndryshe jetën e aktorit, rritur jetim e përfitues shtëpie në Greqi nga e ëma (HISTORIA MBRESËLËNËSE)

Nga Ben Blushi Viktor Zhusti, Ali Pashë Tepelena dhe Bill Gates Viktor Zhusti më mori në telefon. U takuam Dua të sjell në teatër Ali Pashë Tepelenën,...

Fotografon dhe rrëfen bisedat, Ben Blushit i ndodh incidenti në Kavajë: Do të vras ç’punë ke këtu?

Gazetari dhe ish-deputeti Ben Blushi prej pak kohësh sjell në rrjetet sociale histori të personazheve të veçantë që i has kryesisht në rrugët e...

“Takim me Johnny Depp”, Ben Blushi rrëfen bisedën: Teksa isha duke ecur rrugëve të Tiranës…

Analisti Ben Blushi së fundmi ka rrëfyer një bisedë me një vajzë që studionte në shkollën e Medresesë. Përmes një shkrimi në llogarinë e tij...

Pse lufton Amerika me Rusinë

Nga: Ben Blushi Bota është përgatitur prej gati një shekulli për një luftë të mundshme mes Amerikës dhe Rusisë. Më parë, Amerika dhe Rusia nuk...

“Mos na rrahin policët”, Ben Blushi fotografon tifozin hollandez: Dje shpëtuam, sot nuk i dihet

Gazetari dhe ish-politikani Ben Blushi rrëfen bisedën me një tifoz hollandez në Tiranë, teksa me aparatin e tij i ka kërkuar t’i realizojë një...

Ben Blushi rrëfen historinë më amerikanin që kërkonte të vdiste në Shkodër: Ishte i fesë Xhainiste, e kërkova prapë për t’i mësuar emrin…

Nga Ben Blushi AMERIKANI QË KËRKON TË VDESË NË SHKODËR Këtë burrë e takova në Shkodër përpara disa muajsh. Diku përballë muzeut Marubi. Në qendër A mund...

“Muzika dëmton veshët”, Ben Blushi rrëfen takimin me Sonadën në Xhaminë e Shkodrës: Lutem që të shfaqet njeriu që ëndërroj, por edhe mblesëria nuk...

Nga Ben Blushi SONATA E SONADËS Isha në Xhaminë e Shkodrës. Një vajzë e mbuluar u afrua te hyrja e grave. Të të bëj një fotografi, e...

“Zgjohem në 5 të mëngjesit, makinën e shkatërrova kur piva”, Ben Blushi tregon bisedën me Bojken Lakon: Ministria më kërkoi të bëja koncerte në...

Nga Ben Blushi Dëgjova që Bojken Lako mund të shkojë në burg. I çova një sms. Mu përgjigj pas dy ditësh. A mund te takohemi pas...

Lajmet e fundit