Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

Belinda Balluku

Situata nga moti i keq, ministrja Balluku në terren: Kjo ishte prova gjenerale, mirëmbajtja dimërore nisi në 15 nëntor

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka inspektuar sot mirëmbajtjen e aksit rrugor Burrel-Klos, aks që ka shfaqur problematika nga reshjet e shumta...

Reshjet përmirësojnë situatën energjitike në vend, Balluku: Ka prurje, mund të dalim në treg për të shitur

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren Belinda Balluku dhe Blendi Klosin kanë zhvilliat një inspektim në kantierin e rrugës së re Orikum-Dukat. E teksa...

“Po jo mor xhan”, Alibeaj e Balluku përplasen në Komision për Portin e Durrësit: Pse s’ka garë, është elementi  më i rëndësishëm

Zv.kryeministrja njëherazi dhe ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin mbi marrëveshjen e Portit...

Balluku i përgjigjet opozitës për Portin e Durrësit: Po prishni imazhin e Shqipërisë, e tmerrshme që po përballemi me këtë situatë

Zv.kryeministrja njëherazi dhe ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin mbi marrëveshjen e Portit...

Vizita e Presidentit të Azerbajxhanit, Balluku zbardh detaje: Diskutuam për gazifikimin e Korçës, veç projektit për Vlorën

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka zbardhur detaje nga diskutimet që janë zhvilluar në Tiranë me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Alieyev. Ajo thotë se në qendër...

Ministrja Balluku inspekton punimet për rrugën e aeroportit të Vlorës: Investimet do japin impakt në të gjithë vendin

Rruga e cila do të lidhë aeroportin ndërkombëtar të Vlorës me autostradën Fier-Vlorë po transformohet rrënjësisht duke përmirësuar standardet për qarkullimin e automjeteve, numri...

Balluku-opozitës: Ju nuk e imagjinoni dot që do investohen 2 miliardë euro në Portin e Durrësit

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastukturës Belinda Balluku thotë se në buxhetin e vitit 2023 është parashikuar financimi i projekteve të rëndësishme infrastukturore në vend,...

“Dubai i Ramës është megaafera më e madhe sot në Europë”, Berisha e Balluku përplasen për Portin e Durrësit: Ju dhemb që Shqipëria zhvillohet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në Kuvend, ku e ka cilësuar Portin e Durrësit si megaaferën më të madhe në Europë. Menjëherë Berishës i është...

Qeveria vendos: Fasha 800 kwH e energjisë nuk do të aplikohet as në muajin Nëntor!

Qeveria shqiptare ka vendosur të mos aplikojë fashën 800 kwH të energjisë elektrike, as për muajin Nëntor. Pas Shtatorit dhe Tetorit, kur kjo masë...

Faqe e re në historinë e hekurudhave shqiptare, Balluku: Nis ndërtimi i linjave Tiranë-Rinas, Durrës-Prishtinë, Rrogozhinë-Pogradec dhe Vorë-Hani i Hotit

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës thotë se duke filluar nga viti i ardhshëm, një faqe e re do të hapet në historinë e Shqipërisë...

Lajmet e fundit